Ankara’nın En Güzel Caddeleri ve Sokakları 93

1. Bahçelievler 7.Cadde

7.cadde

7.cadde

YILLARDIR bitmek bilmeyen enerjisi ile Bahçelievler, Ankara’nın en gözde semtlerinden biri. Havaların ısınmasıyla birlikte iyice renklenen Bahçelievler’de özellikle 7. Cadde ve 3. Cadde gençler tarafından yoğun ilgi görüyor. Bahçelievler’de, 18.00’den sonra yoğunlaşmaya başlayan trafik, gece 02.00’ye kadar devam ediyor. Cadde üzerindeki mekanların önüne yerleştirilen oturma grupları ile enerji dışarıya taşıyor. Son yıllarda üniversite öğrencileri tarafından rağbet gören oyun-kafelere ise Bahçelievler’in hemen her sokağında rastlayabilirsiniz. Ayrıca caddede ayaküstü oturup bir şeyler yiyip içilebilecek birçok pastane, restoran ve fast-food mekanı da bulabilirsiniz.

2. Bestekar Sokak


bestekar

Havaların iyice ısınmasıyla birlikte Ankara’da en çok hareketlenen bölgelerden birisi de Tunalı Hilmi Caddesi’nin hemen paralelindeki Bestekar Sokak. Kış boyunca iç mekanlarda süren eğlence, yazın gelmesiyle birlikte kaldırımlara taşıyor. Bestekar Sokak’ın yaklaşık 300 metrelik bölümünde, hemen hemen her tür eğlenceye hitap eden, birbiriyle iç içe geçmiş 20’nin üzerinde mekan bulunuyor. Sokağın ilklerinden olan Hayyami Şarap Evi, Twister, Yer Fıstığı ve Edge ise yazlık bahçelerinde sokağın hareketinden uzak kalmak istemeyen ve biralarını yudumlayan gençleri bir araya getiriyor.

3. Tunalı Hilmi Caddesi

tunali

 

Kuğulu Park haricinde göz hoş gelebilecek güzel bir manzarası kalmasa da Ankaralıların vakit geçirmekten en çok hoşlandıkları cadde şüphesiz Tunalı Hilmi’dir. Daha Karum yapılmadan, Arjantin Caddesi’ne kafeler açılıp piyasa olmadan önce de Tunalı Hilmi gözdeydi, şimdi de gözde. Zaman zaman kendine çıkan rakipleri (Köroğlu Caddesi gibi) ekarte etmesini de bildi. Cadde üzerindeki çok sayıda kafe ve restoran, yemeğinizi yerken keyifli dakikalar geçirmenizi de sağlıyor. Modayı yakından takip eden genç jenerasyonun da alışveriş için en çok tercih ettiği yerlerden birisi Tunalı Hilmi. Cadde üzerinde yapılan dinlendirici bir yürüyüşün ardından da Kuğulu Park’ta verilen mola, birçok Ankaralı’nın vazgeçilmezleri arasında.

4. Yüksel Caddesi

Kızılay Yüksel Caddesi

KIZILAY denince akla gelen başka bir cadde de Yüksel Caddesi. Her ne kadar bu caddenin adı yapılan eylemler ve gösterilerle duyulsa da Yüksel Caddesi ve kesiştiği Karanfil ve Konur Sokaklar sosyal hayatın en aktif olduğu yerler. Her gün yüzbinlerce kişinin geçtiği bu sokaklar onlarca kafe ve restoranı barındırıyor. Başta öğrenciler ve memurlar olmak üzere hemen hemen her kesimden insan Yüksel Caddesi’nde kendine göre bir şeyler buluyor. Çok sayıda mağaza ve seyyar satıcı da bu caddenin vazgeçilmezleri arasında. Caddede sabahın erken saatlerinde başlayan hareket gün boyu artan bir tempoyla sürüyor ve gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor.

5.Sakarya Caddesi

Taşankara Heykeli Sakarya Caddesi Ankara

Taşankara Heykeli Sakarya Caddesi Ankara

Ucuz eğlencenin mekanı, Kızılay’daki Sakarya Caddesi, yaz ayları boyunca 24 saat yaşıyor desek yanlış olmaz. Günün hangi saatinde giderseniz gidin yoğun bir kalabalığın size eşlik ettiği Sakarya Caddesi’ne hareket sabah saatlerinden itibaren başlıyor. Buradaki cafelerde, pastanelerde, börekçilerde sabah saatlerinde yer bulmak neredeyse imkansız. Öğle saatlerinde ise Sakarya’nın meşhur dönercilerinin önünde kuyruk bekleyen insanları görebilirsiniz. Havanın kararmasıyla birlikte de Sakarya Caddesi’ne eğlence başlıyor.

6. Arjantin Caddesi

Arjantincaddesi

Arjantin Caddesi, son on yılda gösterdiği büyük değişimle Ankara eğlence hayatının vazgeçilmez merkezlerinden biri haline geldi. Cadde Ankara’da kafe kültürünün yerleşmesinde büyük rol oynadı. Sheraton Oteli’nin yanından Gaziosmanpaşa’ya doğru yönlenen Arjantin Caddesi’nde kafe ve restoranların yanısıra dünyaca ünlü markaların yer aldığı çok sayıda butik de hizmet veriyor. Lüks otomobiller, şık ve güzel kızlar, bu caddeyi deyim yerindeyse “piyasanın göbeği” yapıyor. Arjantin Caddesi’nde hareket gündüz saatlerinde başlıyor ve gece 24.00’e kadar devam ediyor.

7. Park Caddesi

PARK CADDESI (1)

Şehrin yeni yerleşim yerlerinden sayılabilecek olan Ümitköy-Çayyolu tarafında ortaya çıkan Park caddesi Ankara’nın yeni gözde caddelerinden. Arjantin caddesi için verdiğimiz bilgilerin bir çoğu burası için de geçerlidir.

8. Karanfil Sokak

karanfil2

 

Kızılayın en güzel sokaklarından birisi. Halen yapılır mı bilmem ama akşamüstü her yer seyyar satıcılarla dolar, birbirinden farklı tezgahlarda üniversitelisinden yaşlı amcalarına, teyzelerine kadar akşam pazarının bereketinden faydalandığını görürsünüz.

BONUS:

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites