Anneannemin Güzellik Sırları – Limon suyu 76

Limon C vitamini, B kompleks vitaminleri, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum ve lifle dolu bir gıda. Üstelik içeriğindeki sitrik asit nedeniyle kimyasal bir peeling aracı.

Kararan yerlere limon suyu: Diz, dirsek gibi bölgelerdeki kararmalara, kol ve bacaklardaki küçük yara izlerine karşı limonun içeriğinde sirtik asit iyi bir kimyasal peeling sağlar. Bunun için banyoya girmeden önce limon suyunu sürmek ve yirmi dakika sonra banyoya girmek yeterli. Sitrik asit cildi kurutucu bir etki yapacağından banyodan sonra cildimizi iyice nemlendirmeyi unutmuyoruz.

Çatlamış ellere limon suyu: Kışın buz gibi havadan çatlamış ve kurumuş ellere en iyi gelen şey, içeriğindeki zengin c vitamini sayesinde doku yenilenmesini hızlandıran limon suyu. Limonu çatlamış ellerimize sürüp bir kaç dakika bekletiyoruz, bu aşamada yanmasına biraz katlanmak gerekebilir. Daha sonra yıkayıp nemlendiriyoruz. Sonuçlarını görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

Limonla peeling: Özellikle bacaklardaki batıklar için oldukça etkili bu peeling yüz bölgesinde uydulanmamalı. Şekerin üzerine, biraz limon damlatıp şekeri hafifçe cildinizde gezdirin. Bir kaç dakika içerisinde yıkayın. Bu işlem sırasında şeker fiziksel, limon suyu ise kimyasal bir peeling yapacağından oldukça nazik olunmalı.

Uyarılar:
-Limon suyu cilde sürüldükten sonra güneş hassasiyetini arttıracağından güneşe çıkılmamalı.
-Limon içerisindeki sitrik asit cildinizde kızarmaya ve alerjiye neden olabilir, böyle bir durumda su ile seyrelterek kullanılmalı ya da kullanılmamalı.
-Beklenmeyen ani bir kızarıklık görüldüğünde derhal bol su ve sabunla kızarmış bölgeyi yıkayıp doktora başvurulmalı.
-Limon suyu, açık yaralardan, kesiklerden ve gözlerden kesinlikle uzak tutulmalı.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites