Başarılı İsimlerden 7 Hafta Sonu Tavsiyesi 53

İple çektiğiniz hafta sonlarını nasıl geçiriyorsunuz? Tüm gün evde pinekleyerek mi, hafta içi görüşemediğiniz arkadaşlarınızla gezip tozarak mı? Bakın bakalım başarılı isimler hafta sonu için neler tavsiye ediyor…

Hafta sonları birçok kişi için özgürlüktür. Özellikle de çalışan kişiler, hafta sonunu iple çekerler. Tüm haftanın yorgunluğunu atmak, çalışırken ilgilenemedikleri konularla ilgilenmek ve ailece vakit geçirmek için hafta sonunu beklerler. Başarılı olmanız için de hafta sonlarını iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

Dünyaca ünlü, hayranı olduğu isimler, hafta sonları ile ilgili bazı ipuçları veriyor. Bu tavsiyelere baktığınızda ise pek de hafta içi veya sonu ayrımlarının olmadığını görüyorsunuz. Çünkü onlar hedeflerine ulaşmak için hafta sonlarının da çok iyi değerlendirilmesi gerektiğinin farkındalar. Haftanın tüm günlerini iyi bir şekilde planlayarak yaşamayı tercih ediyorlar ve bu şekilde başarı için birkaç adım daha önde olduklarını söylüyorlar.

Bakalım başarılı isimler hafta sonlarını nasıl geçirmeyi öneriyor:

1.Warren Buffett

warren-buffett-hafta-sonu

 

Hobilerinize Zaman Ayırın

 

İlk sırada borsaların sevilen ismi Warren Buffett tavsiyesi sizlerle. Buffett, hobilerinize zaman ayırmanızı ve hafta sonunuzu bu şekilde yaratıcı bir şekilde geçirmenizi öneriyor. Başarılı insanların genellikle ilginç ve yararlı hobileri oluyor. Buffett’ın en büyük hobisi ise ukulele çalmak. Tom Cruise eskrimle ilgileniyor ve Bill Gates nadir kitapları araştırıyor.

2.Randi Zuckerberg

randi-zuckerberg-hafta-sonu

 

Anı Kaçırmanın da Tadını Çıkarın

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in kardeşi olan Randi, ironik bir tavsiyede bulunuyor. Her yerde olma, her şeye yetişme, her ne varsa yapma gibi duyguların son zamanlarda sosyal medyanın da etkisiyle arttığına dikkat çekiyor. Bu nedenle evde miskinlik yapmak istiyorsanız yapmanızı, bulunduğunuz yerden ayrılmak istemiyorsanız ayrılmamanızı tavsiye ediyor. Bırakın hafta sonunda arkadaşlarınız cafelerde gezerken siz huzurlu olduğunuz evde miskinliğin tadını çıkarın!

3.Richard Branson

richard-branson-hafta-sonu

 

Gönüllü Olun

Başarılı girişimci Branson’ın ne kadar aktif bir kişilik olduğunu biliyorsunuzdur. Bir o kadar da hayırsever bir insan olduğunu duymuş muydunuz? Milyarder iş adamı Richard Branson, dünyadaki açlık gibi sorunlar için kafa yormanın hem günlük hayatta uğraşlarından uzaklaşmak hem de iç huzuru bulmak için son derece faydalı olduğunu söylüyor. Ayrıca zenginlerin % 73’ünün ayda 5 ya da daha fazla saatini gönüllü işlerle harcadığı biliniyor.

4.Jay Z

Jay-Z-hafta-sonu

İvmeyi Kaybetmeyin

Ünlü şarkıcı ve iş adamı Jay Z, hafta sonlarını dingin bir şekilde geçirmek yerine hareketliliğinizi korumanızı öneriyor. Planlarınızı gerçekleştirmeye devam etmenizi öneriyor. Bildiğiniz gibi hedefinize ulaşmak için özverili bir çalışma kaydetmelisiniz. Hafta sonlarında kendinizi fazlaca rahatlığa alıştırmanız, yeniden adapte olabilmek için zaman kaybetmeniz anlamına da geliyor. Jay Z, başarıya ulaştığınız zaman da köşeye çekilmek yerine çalışmaya devam etmenizi tavsiye ediyor.

5.Jack Dorsey

jack-dorsey-hafta-sonu

 

Önünüzdeki Haftaya Zihinsel Olarak Hazırlanın

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su olan Jack Dorsey, 16 saat çalışmasıyla ünlenmiştir. Cumartesi günleri çalışmadığını belirten Dorsey, Pazar günü geçen haftayı değerlendirip, gelecek hafta için planlar yaptığını belirtiyor. Pazartesi gününe her daim hazır olan Jack Dorsey’in, Pazartesi Sendromu yaşadığı, bu nedenle söylenemez!

6.Steve Jobs

steve-jobs-hafta-sonu

Önceliklerinize Dikkat Edin

Steve Jobs’a göre bir şeyin önemli olması için illa dünyayı değiştirmesi gerekmiyor. Hafta içi birlikte vakit geçiremediğiniz ailenizle, hafta sonunu doya doya geçirmenizi öneriyor. İş ve hedefleriniz nedeniyle yeterince ilgi gösteremediğiniz sevdiklerinize hafta sonunuzu ayırmalısınız. Bu sayede hem işkoliklikten kurtulur hem de geriye baktığınızda çocuğunuzun nasıl büyüdüğünü unutmamış olacaksınız!

7.Benjamin Franklin

Closeup of Benjamin Frankin on US 00

Bir Planınız Olsun

Benjamin Franklin, kalkar kalkmaz, önünüzde duran saatlerde ne yapacağınızı düşünerek günü planlamanızı tavsiye etmiş. Uzun vadeli planların yanında günlük planların da yapılması gerektiğini söylüyor. Oturduğunuz yerden kalkmalı ve bir şeyler yapmak için kendinizde hareketi hissetmelisiniz.

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites