‘Be My Eyes’ uygulaması görme engellilerin ‘gözü’ olacak 67

Akıllı telefonlarda kullanılabilen “Be My Eyes” yani “Gözlerim Ol” uygulamasını kullananların sayısı da giderek artıyor. Hemen hemen herkesin cebinde bulunan akıllı telefonlarda geliştirilen uygulama sayesinde görme engelli vatandaşların hayatı kolaylaşıyor.

UYGULAMANIN İŞLEVİ ÇOK BASİT

Uygulama göremeyen bir insanın gözleri oluyor. Görme engelli insanlara iOS işletimcili telefonlar üzerinden yardım edilmesi amacıyla ‘Be My Eyes’ adlı uygulama piyasaya sürüldü. Be My Eyes, video konuşma sayesinde karşınızdaki insanın ‘gözleri olabilme’ imkanını veriyor.

Sisteme ‘görebiliyorum’ veya ‘görme engelliyim’ seçenekleriyle kaydolduktan sonra gelen çağrılara cevap verebiliyor ya da çağrı oluşturabiliyorsunuz. Bildirim geldiğinde görme engelli bireyle aranızda kamera yardımıyla canlı bağlantı oluşuyor. Görme engelli birey, yardım istediği konuyu size gösteriyor, siz de yardım ediyorsunuz. Eğer müsait değilseniz çağrıyı reddetme hakkınız da var. Uygulama, çağrıyı binlerce kişiye gönderiyor.

Aşağıdaki görsellerde de görüldüğü gibi, uygulama kullanıcılara sağ ile soldaki nesneleri ayırt etmeye hatta bir sütün gününün geçip geçmediğini bile söylüyor.

30680064

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites