Beklemekten En Çok Nefret Ettiğimiz 10 Sonu Olmayan Kuyruk 2

Hayatımız boyunca beklediğimiz sıraların, uçsuz bucaksız, bir sokağın ta öteki ucuna kadar uzanan kuyrukların sürelerini birbirine eklediğimizde hayatımızdan ne kadar vakit çalınmış olur? Q-matik cihazları henüz icat edilmeden önce, hatta bu cihazın bulunamayacağı yerlerde halen sıraya girme mantığıyla yapılan işlemlerimizde beklemekten nasıl sıkılmaz ki insan? En çok nerelerde mi bekledik? Listemize bakalım.

 

1.Kantin Kuyruğu

kantinde-oruc-acma

Uzun tenefüsler için yine bir sözümüz olmadı ama o kısa tenefüslerde alınamayan yemek yok mu… Derste gizli gizli yemek yemek zorunda bırakırdı insanı.

2.ATM Kuyruğu

BANKAMATİK ÖNLERİNDE ÖĞRENCİ KUYRUĞU (MEHMET SIDDIK YEŞİLIRMAK/ESKİŞEHİR-İHA)

Ayın 7 si gelmişse öğrencinin ATM çilsei başlar. Hele ki tam 2. sıradaysanız ve önünüzde yaşlı bir amca/teyze varsa yandınız. Çünkü bir kart çıkar diğer kart girer. Okuyamazsa yakın gözlükler aranır. Bir karttan çekilip diğer karta yatırılır. Zor iştir zor…

3.Toplu Taşıma Kuyruğu

headline

-Ulan otobüse 50 kişi sığsa, 25 i dolu olsa, ben de bi 30. falan olsam, ikinci otobüse binerim heralde. (Binemedi)

4.Sinema Kuyruğu

sinemakuyrugu

Girerken filmin heyecanından olsa gerek çok takılmıyoruz ama o çıkarken yaşadığımız yavaşlık yok mu… Zaten izlemişsin filmi işin de bitmiş. Bir an önce çıkmak istersin ama o daracık çıkış delirtir insanı.

5.Takı Kuyruğu

asiret-dugununde-taki-yarisi-6434649_o

Güzel bir günü paylaşmak için ordasın, derdin şu çeyreği takıp fotoğraf çektirmektir. Ama gelmez o sıra bir türlü. Pozu beğenmeyen teyzelerden tut sarılması bitmeyen teyzelere kadar teyze sürüsü oluşur. Bu durumda bekleyen erkek kafasında altınların maliyetini çıkarmak vardır. bak o zaman eğlenceli olabilir işte.

6.Tuvalet Kuyruğu

4pSSK

Koskoca mekan, yapsana şuraya 2 tane daha tuvalet. Ne diye koca koca insanları bekletiyorsun sırada. Bekledin güzel, ama erkeksen içeride bir sürprizle karşılaşabilirsin. Adam tuvalet yerine oraya pisuarı koymuşsa senin de derdin büyükse gerçek manada sıçtın demektir. Geçmiş olsun Cafer abi.

7.Süpermarket Kasa Kuyruğu

KKUYRUGU

Öndekinin araba bir dolu olur ki savaş çıkacak sanırsın. Ablacım o makarnaların hepsini tek tip alsaydın da 5 x yazıp okutsaydı keşke. Hepsini tek tek okut. Hah bi de kredi kartıyla öde, şifresini de hatırlama, bankayı da ara, ohooo

8.İmza Günü Kuyruğu

orhan-pamuk-un-imza-gunune-yogun-ilgi-6772524_x_o

Bekledin, bekledin 3 saat, 5 saat ah be kardeşim getir ben imzalayayım olsun bitsin. Aynısı olup olmadığını da anlamazsın. Nerde göreceksin sanki imzasını. Önemli olan niyet.

9.AÖF Kayıt Kuyruğu

aof_burosunda_kayit_kuyrugu_h6498

Görsel gerçek bir haber içeriğinden alınmıştır. Siz hiç AÖF’ye kayıt yaptırdınız mı? Ben 2005 te yaptırmıştım. Halen sıra bekleyenlerin olduğunu düşünüyorum. Efsane kuyruktur. AÖF Bürosunun bulunduğu ilçenin sınırına kadar uzanır.

10.Halk Ekmek Kuyruğu

Halk ekmek almak isteyen vatandaşlar bir dönem böyle sıraya giriyordu

Hemen her şehirde halk ekmek büfeleri bulunur. Ekmek normal fiyatından biraz daha ucuza satıldığı için talep fazladır. Ankara’da doğup yaşamış birisi olarak bizim halk ekmek takıntımız sadece lezzeti ile alakalıydı. İçinde patates olduğunu söylerlerdi ne kadar doğru bilmiyorum. Ama o ekmek bir de sıcaksa varya! İşte bunları düşünerek beklerseniz daha az ızdıraplı olur.

 

BONUS:
Ankara’da Doğalgaz Kuyruğu

bu-kuyruk-goruntuleri-ankaradan-568a3c57e8f6f-615x330

Ankara’da doğalgaz eskiden kontörlü sistemdi. Ön Ödemeli denilen sistemde gaz bitmişse EGO’ya gidilir karta yükleme yapılırdı. Tabi sıra gelip de yükleme işlemini tamamlayabilirsen. Halen ön ödemeli çalışan sayaçlar var hem de ciddi bir rakamdalar. Sıra halen var mı onu şuan için bilmiyorum. Varsa Allah sabır versin.

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites