Bir Kitap İçtiğimiz Suyu Temizleyebilir mi? 84

water-is-life-1040x584

Güney Afrika Sahra Altı bölgesinde 358 milyonun üzerinde insanın temiz suya ulaşımı yok. Araştırmacılar bu sorunu çözebilmek için farklı bir fikir ile yola çıktılar. Öyle bir kitap tasarladılar ki, bu kitabın sayfaları kirli suyun filtrelenmesinde kullanılabiliyor. Araştırmacılar içilebilir su kaynaklarına ulaşamayan insanlar için tasarladıkları bu kitabı  “İçilebilir Kitap” olarak adlandırmışlar. Projenin adı “Water Is Life“, yani “Su Hayattır”. Üretilen her kitap, bir kişinin dört yıllık temiz su ihtiyacını karşılayabiliyor.

drinkable

drinkablebook

Güney Afrika, Gana, Kenya, Haiti ve Bangladeş’te bulunan 25 kirli su bölgesinde yapılan denemeler olumlu sonuçlar verdi. Bangladeş’ten alınan verilere göre kitap su kirliliğine sebep olan bakterileri %99’a kadar azaltabiliyor. Sayfaların içerisinde bulunan mikroskobik gümüş ve bakır parçacıkları bunu mümkün kılıyor.

Dünya’nın en büyük problemlerinden birisi olan içme suyu kıtlığına çözüm olabileceğini umut ediyor ve DDB New York’a girişimlerinde başarılar diliyoruz…

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites