Çikolata Neden Bu Kadar Lezzetli ? 0

 

Her yıl 7.2 milyon ton çikolata tüketiliyor. İçerdiği şeker nedeniyle sağlıksız olduğu söylense de kakao son derece güçlü bir antioksidan olan flavonoidlere sahip. Bu antioksidanların bazıları kandaki Nitrik oksit oranını yükseltip damarları rahatlatıyor Bu da kan dolaşımını sağlıklı seviyeye getirip kan basıncını düşürüyor aynı etken madde vücudun insülin duyarlılığına da dengeleyip kan şekerinin kontrolü altına aldığı için şeker hastalığı riskini düşürüyor.

gift-sets
Ancak bunların gerçekleşmesi için yenilen çikolatanın flavonoidler açısından zengin olması gerek Örneğin beyaz çikolata bunun için uygun değil çünkü kakao oranı çok düşük sütlü çikolata da çok fazla süt ve şeker içerdiği için kakaonun faydalarını sunamıyor, Acı çikolatadaysa kakao oranı çok yüksek Dolayısıyla çikolatadan mahrum kalmadan tüm bu yararlı özelliklerini lehinize kullanmak istiyorsanız mutlaka kakao oranı yüksek olanı tercih etmeniz gerek.
Çikolatanın keyif verici nitelikte bir lezzete olmasına sağlayan şeyse yine kakaonun bizzat kendisi. Kakao içindeki teobromin adlı alkaloit ona müthiş kokusunu ve tadını veriyor. Anavatanı Güney Amerika’da ona bu nedenle Tanrıların Yiyeceği deniyor.

Aslında lezzetli olan kakao 🙂

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites