Cildin Erken Yaşlanmaması İçin Basit Önlemler 88

Güneş kremi kullanın

Her gün düzenli olarak güneşten koruyucu kremi, hava bulutlu olsa dahi kullanın. Güneş ışınları dikkate alınması gereken derecede güçlüdür. Güneş kremi seçerken, eczaneden alın ve mümkünse cilt tipinize uygun bir ürün tercih edin.

Solaryumdan uzak durun!

Yapay bronzlaşmadan uzak durun. İddia edildiği gibi bu ışınlar güneş ışığından daha güvenli değildir. Eğer hızlıca bronz görünümlü bir tene sahip olmak istiyorsanız bronzlaştırıcı kremleri deneyebilirsiniz.

Kese yaptırın

Haftada en az bir defa derinizi keseleyin. Böylece pul pul olmuş ölü derilerden arınarak mat görünümden kurtulmuş olursunuz. Cildiniz sağlıklı ve parlak görünür. Cildin genç kalmasında da büyük rol oynayan deri yenileme işlemini yaz boyu düzenli olarak uygulamalısınız.

Cildinizi nemlendirin

Cildimizin nemi önemlidir. Yeme-içmeyi bırakmadığımız gibi cildimizi nemlendirmeyi de bırakmamalıyız. Nemli bir cilt ile yazın oluşabilecek güneş yanıklarının etkilerini de azaltmış olursunuz.

Uykusuz kalmayın

Uyku düzeninizi aksatmayın. Uyku eksikliği stres hormonlarının salgılanmasına sebep olur. Cildimiz kolajen sağlamayı bıraktığı anda elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yorgun ve yıpranmış bir görünüme kavuşur. Bu nedenle yaz aylarında da ideal uyku saatleri dışına çıkmamak gerekir.

Bol bol su içmeyi unutmayın

Suyun, vücudumuza sağladığı faydaların tamamı cildimiz için de geçerli. Yeterli su alımı, toksinlerin atılmasını sağlar. Biriken toksinler direkt olarak cildinize etki eder. Genç ve canlı bir cildin temel sırrı doğru su seviyesine sahip olmaktır. Günde 2 litre kadar su içmeyi ihmal etmeyin.

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites