Cortana İos Platformuna’da Geldi 20

Cortana şimdi ise iOS platformunda beta testlerini devam ettiriyor. Microsoft’un kişisel asistanı olan Cortana, iOS kişisel asistanın beta sürümünü kısa süre içinde yayınladı. Cortana’nın beta versiyonu ses destekli yardım, program yönetimi, alarm vs… gibi konularda kullanıcıya destek sunuyor. Ayrıca test yazılımı iki platform arasında (Windows ve iOS) daha iyi iletişim için kullanıcıların iPhone’larında Cortana’dan nasıl yararlanacaklarını içeriyor.

Örneğin bilgisayarınızın herhangi bir işi size anımsatmasını istedinizi varsayalım, dışarıdayken Cortana bu konuyla alakalı olarak iPhone’dan size bildirim yapıyor. Daha önceden de beta sürümü android ekosisteminde de yayımlanmıştı. Sesli asistan Cortana, hata oranlarını birçok işletim sisteminde beta testleri başlatarak çıkan sonuçlara göre hata oranlarını en aza düşürmek istiyor.

Beta sürümününü herkes indiremeyebiliyor. Lâkin Cortana’yı test için seçilen iOS kullanıcıları indirebiliyor. Testin şu anda Amerika ve Çin ile sınırlı olduğunu da hatırlatalım.

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites