Diziler kadar sevilmiş 10 dizi müziği 73

Dizi furyası yıllardan beri sürüyor. Hikayeler unutuluyor, yüzler unutuluyor, karakterler unutuluyor da müzikleri hep aklımızda kalıyor. En çok beğendiğim 10 dizi müziğini derledim. Umarım beğenirsiniz.

10. Bir İstanbul Masalı

maxresdefault

İstanbul’da yaşayan zengin Arhan ailesi büyük bir mâlikanede yaşamaktadırlar. Malikânenin soylu ve zengin sahipleri Arhan ailesi ve malikanenin bulunduğu büyük bahçenin bir köşesinde, malikâne hizmetlileri için yapılmış küçük beyaz bir evin sakinleri olan Kozan ailesi fertleri arasında yaşanan bir aşk hikayesini konu edinen bir dizi idi. Günümüzde benzer hikayeleri çekiliyor ancak oyuncu kadrosu bakımından başarılı bir yapımdı.

9. Yaprak Dökümü

yaprakdokumu

Ali Rıza Bey’in halen “yeteeer duymak istemiyorum” dediğini hisseder gibiyim. Müzikleri Toygar Işıklı yapmıştır. Belki de onu tanıdığımız ilk yapım.

8.Hırsız-Polis

maxresdefault (1)

Çok uzun soluklu olmasa da zamanın birden parlayan dizisi. Tabletliler bilmez.

7. Melekler Korusun

Melekler_korusun

Bu dizinin ilk bölümünü çekmek için Balıkesir Üniversitesi NEF kampüsüne gelmişlerdi. O zamanlar öğrenciydik… Vay be!

6. Zerda

36256

Dramanın dibine vuran dizi. Başrolde Ece Uslu ve o zamanlar henüz mutasyona uğramamış Yavuz Bingöl var. Daha sonra senaryo değişti bi haller oldu Halit Ergenç dahil oldu derken 65. bölümü ile ekranlara veda etti. Dizinin başlama metni ise şöyle bişeydi:  “İki kişi birbirini sever de kavuşurlarsa mutluluk olur. Biri kaçar öbürü kovalarsa aşk olur. İkisi de sever lakin birleşemezlerse işte o zaman efsane olur”. Müzikler Kıraç’tan.

5.Aşk Oyunu

5343b802d681c00eccd7ce0e

Keremcem ile Yasemin Ergene’nin başrollerini paylaştığı 2005 yapımı dizi. Gürgen Öz’ün de kadrosunda olduğu ilk bölümlerinde Erkin Koray’ın “Seni Her Gördüğümde” şarkısını kullanmışlardı.

4. Gülbeyaz

Gülbeyaz

Karadenizli insanların yaşamlarını konu alan 2002-2003 arasında yayınlanan,Kazım Koyuncu’nun da konuk olarak rol aldığı dizi.

3. Kavak Yelleri

5107c5061080c00e3c7e1d88

Urla’da başlayıp, İstanbul’da sona eren, zamanın en çok izlenen gençlik dizisi. Konu çok değişik değildi belki ama müzikleri Pinhani’nin yapması diziyi ayakta tuttu bence.

2. Behzat Ç.

behzat_c

Başarılı iş çıkarmak için illa büyük prodüksiyonlara ihtiyacın olmadığını, aslında olayı sağlam senaryo ve sağlam oyunculukla tamamlayabileceğini kanıtlayan, bazı kesimler tarafından daha fazla yayınlanmasına müsaade edilmediğini düşündüğüm, Türkiye’de yapılmış en iyi dizi! Bunlar tabii ki kişisel düşünceler ama ne yapayım? Seviyorum merkez!

 

1. Süper Baba

superbaba

Bu nasıl bir müziktir? Sessiz bir odaya oturacaksın, ayaklarını uzatıp hafif bir ses ile gözlerini kapatıp bu şarkıyı dinleyeceksin. Bütün özlediklerin gelecek aklına, uyumayacaksın ama, dinleneceksin sadece…

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites