Doğurganlığın Hizmetinde Giyilebilir Teknoloji 81

Kadınların doğurganlığının en yoğun olduğu zamanı anlamak için tarih boyunca farklı teknikler kullanıldı. Doğurganlık dansları, taşlar, bitkiler derken takvimler, termometreler devreye girdi. Teknolojinin gelişmesiyle yeni cihazlar, mobil uygulamalar çıktı. Giyilebilir teknoloji ise yeni ürünüyle sizi kulağınızdan yakalıyor.

Cult of Mac’de yer alan habere göre, yeni kurulan teknoloji şirketi YONO Labs’ın geliştirdiği kulak aparatı, uyku sırasında bazal vücut ısısını ve vücudun hormonal değerlerini ölçerek en doğru zamanı verdiğini iddia ediyor. Kişi –bu durumda bir kadın- uyandığında iOS veya Android telefonundan verilere göz atıyor ve “İşte o gün bugün” diyor.

_original

YONO, Kickstarter’da duyurusunu yaptığı kulak aparatının üretim aşamasına geçebilmesi için 30 bin dolar toplamayı hedefliyor.

YONO’nun yeni cihazı, gece uykusu boyunca vücudun 70 farklı bölgesinden veri alarak değerlendiriyor, bu sayede bu süreci olabildiğince pratikleştiriyor. Açık yeşil, deniz köpüğü ve mor olmak üzere üç farklı renkle tasarlanan kulaklığın satış fiyatının yaklaşık 99 dolar olması düşünülüyor.

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites