Drone nedir? Model Ve Fiyatları 25

İnsansız Hava Aracı (İHA), genel olarak bilinen adıyla drone (Türkçesi yerden kumandalı hava aracı–dron diye okunur) uzaktan kumanda edilen bir tür uçaktır. İHA’lar iki sınıfa ayrılır: İlki uzaktan kumanda edilerek uçan, diğeri ise kendiliğinden belli bir uçuş planı üzerinden otomatik olarak hareket edebilen uçaklardır. Keşif amaçlı üretilen İHA’lar günümüzde birçok saldırı görevinde de kullanılmaktadır.Militanlara karşı birçok başarılı saldırı gerçekleştiren bu hava araçları çoğu zaman sivil hedefleri de vurarak insan ölümlerine neden olmaktadır.

İHA’lar bunun yanında son zamanlarda yangın söndürmek amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Bu araçlar genellikle normal savaş uçakları için zor, kirli ve tehlikeli görevlerde kullanılır.

Günümüzde çok farklı şekil, ebat, konfigürasyon ve karakterde araçlar üretilmektedir. Tarihsel olarak bakıldığında basitçe İHA’lar birer “drone”dur. Ancak bağımsız kumanda sistemleri çok geliştirilmiştir. Bu maddenin amacı İHA’lar ile güdümlü füzelerin farklarını ortaya çıkartmaktır. Öncelikle İHA’lar tekrar kullanılabilir. Mürettebatsız olarak kontrol edilerek durmadan belli bir irtifada uçabilir. Ayrıca bu araçlar jet motoru veya iki zamanlı motor yardımıyla uçar.

Biz ise sadece eylence kısmı ile ilgileniyoruz piyasada ihtiyaca ve zevke uygun birçok model var tabi fiyatları ideal kullanım akrobasi ve kamara kayıt özellikleri cep telefonundan kullanım faktörlerine göre değişiklik gösteriyor.

Fiyatların en düşüğü 99 tl en yükseğini ise açık bırakmak lazım çünkü sürekli isteğe göre değişmekte standart bir kullanıcı iseniz 180-260 arası bir tutarlar ayırmanız yeterli olacaktır, bu fiyatlar tabi Türkiye satışları, yurt dışından alırsanız fiyatlar oldukça düşecektir.

Model ve Fiyatlar

CX-10A Headless 6

Fiyat. 100.00TL 

Hobby_5166031

SYMA-X5C 2.4Ghz 4Ch 2Mp Kameralı Multikopter

Fiyat. 350.00TL 

 

Horizon Hobby Blade Glimpse Kameralı Multikopter

Fiyat. 900.00TL 

 

 

Djı Phantom 3 Professional 4K

Fiyat. 5200.00TL 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites