En Beğendiğim Hint Filmlerinden (Lage Raho Munna Bhai) 63

2006 yapımı olan bu filimi gözlerimi ayıramadan izledim. Filimin konusunu özetleyecek olursam; Mafya baronu olan ana karakter bi radyo spikerinin sesine onu görmeden aşık olur ve macera tamda burada başlar, Radyo programcısı (Vidya Balan) yarışma düzenler ve yarışmayı kazanan dinleyicisine beraber program yapacağını söyler, yarışmanın konusu gandhi’dir  ve kahramanımız (Sanjay Dutt) bunun üzerine çevresinde ne kadar gandhi hayatını bilen profesör varsa toplar ve yarışmaya katılır, kazanır. Programa konuk olarak gider, ama programda ona yardımcı olacak profesörler yoktur. Bir tüyo daha sonra kendi radio programını yapmaya başlıyor.

Kendisi bu durumdan nasıl çıkacak izleyip görün kesinlikle tavsiye ederim.

Filimi temel hatlarıyla anlatmışken şunu da söylemeden geçemeyeceğim filimde tam bir gandhi düşünce akımı anlatılmak istenmiştir ve bence oldukça başarılı olmuştur, bir mafya baronun gandhi’nin hayatını kendine adapte ettiğindeki muhteşem değişim insanı düşünmesini sağlıyor.

 

“Her sabah kalktığım zaman kendi kendime şöyle söz veririm: dünya üzerinde vicdanımdan başka kimseden korkmayacağım. Kimsenin Haksızlığına boyun eğmeyeceğim. Adaletsizliği adaletle yıkacağım ve mukavemet etmekte ısrar ederse onu, bütün mevcudiyetimle karşılayacağım.”

Mohandas Karamchand Gandhi

 

IMDB: 8,2

Yönetmen: Rajkumar Hirani
Yapım: 2006 / Hindistan / 144 Dakika
Oyuncular :Sanjay Dutt, Arshad Warsi, Vidya Balan

 

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites