Ev Güvenliği 52

Hayatımızı sürdürdüğüz konutlarımız da ne kadar güvende hissediyoruz kenidimizi eğer aşağıda tanıtacağım sistemler evinizde mevcut edilse çok güvende oluğunuz söylenemez, maliyetli olsada güvenlik sistemleri sizi önceden doğacak kazalardan önlemek için vardır. Maddiyat siz ve ailenizden daha değerli değildir.

Yangın Güvenlik Sistemi

Evinizde oluşabilecek ve en korkunç tabloyu ortaya koyabilecek olan olay yangın çıkmasıdır, ve önceden önlem almak hayat kurtarır, Öncelikle yangına sebep olabilecek önlemleri almalısınız.

Alarm Paneli
Tüm ürünlerin bağlandığı, verilerin toplandığı, komutların verildiği başlıca üründür. Alarm Paneli sisteme takılan tüm bileşenlerden aldığı sinyalleri ve sistemde meydana gelen arızaları (akü azalması, elektrik kesilmesi, telefon hattı problemi vb.) alarm izleme merkezine aktarır.

Şifre Paneli
Alarm sistemi ile ilgili tüm işlemlerin yapılabileceği bir üründür. (Alarmın devreye alınması, devre dışı bırakılması, programlama, şifreleme vb.) LCD ve LED’li modelleri mevcuttur.

Hareket Dedektörü
Dedektörler korunan mekanda herhangi bir hareket olduğu zaman algılama yaparak alarm bilgisini panele aktarır. Günümüzde hayvan algılamayan, mikrodalda, dual vb. dedektörler kullanılmaktadır. Yanlış alarm riskini ortadan kaldıran dual dedektörler (Infrared+mikrodalga) kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

Manyetik Kontak
Kapı, sürgülü kapı, pencere gibi hareketli yerlere takılan bir üründür. Takılan yerin izinsiz açılması durumunda alarm sistemini harekete geçirir.

Uzaktan Kumanda
Alarm Sisteminin devreye alınması veya devreden çıkarılması, panik alarmı, evde ya da dışarıda kurma işlemlerini yapabileceğiniz kablosuz sistemlerde kullanılabilecek bir üründür.

Panik Butonu
Acil durumlarda “elle basılarak” alarm verilir. Panik alarmı sirenleri çaldırmaz, ancak haber alma merkezine sinyal gider.

Duman Dedektörü
24 saat aktif çalışan duman dedektörü dumanı anında algılar ve sistemi harekete geçirir.

Gaz Dedektörü
24 saat aktif çalışan gaz dedektörü gaz kaçaklarını anında algılar ve sistemi harekete geçirir.

Harici Siren
Mekanın dışına, görülebilecek bir yere yerleştirilir, üzerinde bulunan LED sayesinde caydırıcılığı artar. Alarm durumunda yüksek bir ses çıkartarak çevreyi uyarır. Kablosunun kesilmesi, kapağının sökülmesi durumlarında bunu sabotaj olarak algılar ve içerisinde bulunan muhafazalı akü devreye girerek sirenin çalmasına neden olur.

Dahili Siren
Mekanın içerisine harici sireni desteklemek amacıyla kullanılır. Hırsızlık girişiminde hem harici hem de dahili siren uyarısı hırsızın rahat davranmasının önüne geçer.

GPRS/Network Modülü
Telefon hattınızın kesilmesi durumunda alarm bilgileri GSM ve GPRS üzerinden alarm izleme merkezine ulaşacaktır. Böylece sistem hiç kesintiye uğramadan bilgi gönderebilecektir.

Hırsızlık Alarm Sistemi

Alarm Sistemleri kullanımı son derece kolay ancak sağladığı güvenlik sayesinde ise bir o kadar yüksek koruma sağlamaktadır. 
Alarm sistemleri, kendimizi hırsızlardan ve yabancı kişilerden korunmamızı sağlayan elektronik haber alma sistemleridir.Yapılan araştırmalara göre 10 hırsızdan 9 u alarm sistemi bulunan evlere girmemeyi, alarm sistemi olmayan evlere girmeyi tercih etmektedir. Alarm sistemleri caydırıcıdır. Hırsızlık hizmetlerinin yanında: yangın, gaz kaçağı, su baskını ve sağlık konularında da elektronik güvenlik sistemlerimiz çözümler sunmaktadır.

Alarm Paneli
Alarm sistemimizin tüm fonksiyonlarının programlandığı ünitedir. Detektör ve siren üniteleri bu panele kablolu/kablosuz bağlanarak alarm sistemini oluşturur.
Tuş Takımı 
Alarm paneli ile iletişimi sağlayan ünitedir. Alarm sistemlerini şifre tuşlayarak kurmak ve devreden yine aynı şekilde çıkarmak şifre ünitesi üzerinden yapılır.
Hareket Detektörü
Isı yayan belli bir orandaki canlıların hareketini algılayan detektördür. Eğer evinizde evcil hayvan var ise, bu durumlar için özel olarak tasarlanmış evcil hayvan algılamayan detektörlerimiz bulunmaktadır.
Manyetik Kontak
Kapı, pencere, sürgülü kapı veya yerinden oynatılabilen her türlü eşya da, evde kullanılmak üzere tasarlanmış detektör tipidir. Manyetik kontaktör kullanılan her yer açılması veya hareket etmesi durumunda, alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise, alarmın devreye girmesini sağlayacaktır.
Panik Butonu
Acil durumlarda, manüel alarm vermek için gerekli mekana, bölgeye kurulmuş cihaz tipidir. Kullanıldığı anda gözetim merkezimize direkt olarak ”acil yardım” çağrısı yapılmasını sağlar.
Gaz Detektörü
Belli bir oranda yayılmış gazların yoğunluğunu algılar, gaz kaçağı, gaz sızıntısı gibi durumlarda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu olmasa dahi, 24 saat aktiftir, çalışır.
Duman Detektörü
Yine belli bir orandaki duman yoğunluğunu algılar ve sistemi haberdar eder. Duman detektörü de sistem kurulu olmasa dahi, 24 saat çalışır, aktiftir.
Siren (harici ve dahili)
Alarm durumlarında, yüksek ses kalitesiyle çevreye uyarı veren ünitedir. Harici ve dahili olmak üzere 2 şekildedir. Harici sirenimiz mekanın dışarıdan görülebilecek bir yerine monte edilir. Bu aynı zamanda hırsızlar ve yabancı kişiler tarafından görülmesini sağlayarak, hırsızlara karşı caydırıcılığı arttırır. Dış mekandaki sirenin kablosu kesilse bile aküsü devreye girer ve sesli olarak çalmasını gerçekleştirir.

Kamera Güvenlik Sistemi

Kamera sistemleri, evlerde özellikle bakıcı ve bebek takibi için, Olası hırsızlık, şiddet ve kötüye kullanma durumlarında iyi seçilmiş ürünlerle alınan net kamera sistemi görüntüleri delil niteliği taşımaktadır. Güvenlik kamera sistemleri ile internet üzerinden cep telefonunuz, pda, ipad, ipone gibi akıllı telefonlar, android işletim sistemli cep telefonları sayesinde dünyanın her yerinden online olarak kesintisiz izleyebilirsiniz.

Bebek Kamera Sistemleri

Kadınların iş dünyasında daha fazla yer almaya başlaması ile birlikte çalışma hayatlarının yoğun olması bebekler için bakıcı tutma ihtiyacı doğurmaktadır. Bebekleri emanet edebilmek anne adayları için oldukça güç bir durumdur. Güvenilir bir bakıcı bulmak, bakıcının bebeğe iyi davrandığından ve iyi baktığından emin olmak, güven duymak oldukça zordur. Özellikle son yıllarda bakıcıların bebeklere kötü davrandığını ortaya çıkaran kamera görüntüleri sayesinde anne ve babaların bu konularda daha da tedirgin olmasına neden olmaktadır. Dünyanın her yerinden bu gibi olayların sıkça yaşanmaya başlaması ile birlikte her anne ve baba evde çocuklarını bakıcılara güvenle emanet edemez hale gelmişlerdir. Hem anne ve babasının ruh sağlığı açısından hem de bebeklerin güvenliği açısından bebek bakıcı kamera sistemleri gibi önlemler almak çok daha yararlı olacaktır.

Gaz Algılama ve Alarm Sistemleri

Gaz algılama ve alarm sistemleri, binalarınızda yanıcı, parlayıcı ve zehirli gazların seviyelerinin izlenmesi, tehlikeli düzeylere ulaştığında bununla ilgili senaryolar doğrultusunda gazın tahliyesi için gerekli havalandırma fanlarının çalıştırılması, vanalarının kapatılması ve sesli/ışıklı uyarıların verilmesi gibi fonksiyonları yerine getirmek için kullanılırlar.

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites