Geleceğin sporu ‘Drone yarışı’ başlıyor 10

Kullanım alanları günden güne genişleyen drone’ların (insansız hava aracı) artık yarışları da düzenleniyor. Dünyanın dört bir yanında nefes kesen karşılaşmalar için kaçak olarak düzenlenen turnuvaların yerini artık yasal ve büyük çapta organizasyonlar almaya başladı.

Bunlardan birisi de, ABD merkezli spor ve medya şirketi DRL tarafından bu yıl düzenlenecek olan Drone Racing League (Drone Yarış Ligi) küresel şampiyonası. Yarışmalar ilk etapta ABD’nin Los Angeles şehrindeki bir alışveriş merkezinde, Miami’deki bir stadyumda, Detroit kentinde, Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde ve Mexico City’de gerçekleştirilecek. Belirlenecek son etap ile toplam 6 yarışlık bir sezon oluşturulacak. Drone’lar, pilotların taktığı 3 boyutlu gözlükler ve kumandalarla kontrol edilecek.

1186924_47d835e3037dddcdb3f91ce62c6108eb

FORMULA 1 VE NASCAR HEYECANINI YAŞATACAK

DRL’in kurucusu ve CEO’su Nicholas Horbaczewski, konu hakkında Wired dergisine yaptığı açıklamada, “Bu, gerçek görsellik, gerçekten 3 boyutlu, çekici ve süratli. Sıradan yarışların tüm özelliklerini 3 boyutu olarak içinde barındırıyor. Bilim kurguyu ve video oyunlarını gerçek hayata getiriyoruz. Bence bunu yapabiliriz. Üzerinde kameralar olan, uçan robotlardan bahsediyoruz. Bence bu oldukça havalı” ifadelerini kullandı.

1186924_620x410

DRL yarışlarında Formula 1 ve NASCAR yarışlarını aratmayacak aksiyon ve heyecanı izleyicilere yaşatmak hedefleniyor. Horbaczewski’ye göre 5 yıl içerisinde televizyonlarda Drone yarışlarının canlı yayınlarını izliyor olacağız.

Pazar araştırmaları firması Frost & Sullivan, 2020’ye kadar drone dünyasının 4,4 milyar dolarlık bir sektör olacağını haber veriyor.

 

Kaynak: haberturk.com

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites