Google Akıllı Bileklikler Sağlık Takibi Yapacak 72

Google, şimdi de medikal işlevleri ön plana çıkan bir bileklik çıkarıyor. Şirket, doktorların kişisel sağlık takibi yapabilecekleri ileri seviye bir akıllı bilekliği pazara sunmaya hazırlanıyor.

Bloomberg sitesinden yapılan habere göre çeşitli hastalıklarda kişinin sağlık durumunu kontrol etmek amacıyla geliştirilen akıllı bileklik, kalp atış hızı, nabız ve deri sıcaklığını dakika dakika izleyecek ve güneş ışınlarına gibi dış faktörlerin etkilerini takip edebilecek.

Gelen haberlere göre söz konusu bilekliğin genel satışa sunulmayacağı ve sadece klinik deneylerde ve reçeteli hastalarda kullanılacağı belirtildi. Ayrıca Google, hastaların hastane dışında da sağlık ve ortam koşullarının takip edilmesini sağlayan bilekliğin önümüzdeki 10 yıl içinde tüm hastalarda kullanılabileceğini öngörüyor.

Klinik deneylerde kullanılmak amacıyla tasarlanan bilekliğin, Google Glass, Project Loon, sürücüsüz otomobil gibi projeleri hazırlayan Google X laboratuvarı tarafından geliştirildiği söyleniyor.

Bileklik Google’ın geliştirdiği ilk tıbbi ürün değil. Google X daha önce de takan kişinin glikoz seviyesini ölçen özel bir kontakt lens geliştirmişti.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites