Google’ın Yeni Yapay Zekası, Spam Klasörünü Yapay Sinir Ağlarıyla Kontrol Edecek 68

Uzun bir süre e-mail hesabınıza bakmayıp sonrasında ‘ne var ne yok’ diye kontrol ettiğiniz sırada, içerisinde önemli e-postaların da olabileceğini düşündüğünüz 550 tane spam e-postaya bakarken oluşan o stres var ya,Google’ın mühendisleri yaşadığınız bu stresi ortadan kaldıracak yeni bir yapay zeka üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalışılan akıllı spam filtresi, “Büyük Ölçekli Beyin Simülasyonu” içeriyor.

Gmail’in ürün müdürü olan Sri Harsha’nın yayımladığı yazıda, Gmail kutusuna düşen spam sayısının %0.1’den az olduğunu ve yanlışlıkla spam olarak algılanan ‘Yalancı Pozitif’ postaların ise %0.05 oranında olmasına rağmen Gmail’in spam algılamasının hala mükemmel olmadığı belirtildi. Google, kullanıcı için önemli e-postaların spam klasörüne düşmemesi için e-postaları yapay sinir ağları ile ayıracak. Bankadan ya da havayolu şirketlerinden e-posta ile gelen dekontlar ve uçak biletleriyle ilgili önemli bilgiler spam olarak algılanıp spam klasörüne düşebiliyor. Böyle olunca da kullanıcılar spam klasörü içerisinden e-posta aramak zorunda kalıyorlar.

sehir-mail-adresi

Kullanıcıların Gmail’de yaşadığı bu sorun ise ‘Postmaster Tools’ ile çözülmeye çalışılacak. Şirket bu özellik sayesinde yüksek hacimli gönderiler için teslim hataları ve spam raporlarının detaylarına ulaşarak e-postaların analizlerini yapabilecekler.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites