Güne Güzel Başlamak İçin 6 Yol 15

Siz de işe giderken zorlanan ve güne yorgunlukla başlayanlardan mısınız? Güne daha mutlu başlayıp, tamamını daha verimli geçirmenize yardım edecek 6 önerimiz var

1-Uyandığınızda 15 dakika ekrana bakmayın.

cep_telefonu

Uyanır uyanmaz e-maillerinizi kontrol ederek, sosyal medyada gündemi takip etmek, hemen televizyonu açmak.

Hiç bir ekrana bakmayın.Uyandığınızda sadece kendinize 15 dk ayırın.

2-Yataktan doğru şekilde kalkın

sabah doğru kalkmak

Yataktan doğru kalkmanın en doğru yolu, önce sağınıza doğru dönün, bu kalbe giden kan basıncını azaltacaktır.Ardından oturur pozisyona geçin ve yavaşça ayağa kalkın.

3-Gerinin

gerinme

Uyandığınızda gerinmeyi ihmal etmeyin ancak bunu yataktan kalktıktan sonra yapın.Uyandıktan sonra gerinmenin faydaları, saatlerce hareket etmemiş kaslarınızı açar ve kan dolaşımınızı hızlandırarak uyanmanıza yardımcı olur.

4-Çay ya da Kahve yerine limon suyu için

limon suyu

Uyandığınızda içeceğiniz ilk şey limon suyu olsun.Limon suyu metabolizmanızın çalışmasını hızlandırır; bu da daha çabuk ayılmanıza yardım ettiği gibi gün içerisinde kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlar.Limon Suyu içmeniz sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.

5-Gün için Hedeflerinizi Belirleyin

Uyku-Problemi-Yaratan-Önemli-Sebepler

Limon suyunuzu hazırlarken gün için yapmanız gereken şeyleri düşünün fakat her şeyi düşünüp bir plana sığdırmaya kalkmayın.Kendinize o gün özellikle yapmanız gereken üç hedef koyun.

6-Meditasyon Yapın

meditasyon

Meditasyon yapmak bir çok insan için sıkıcı veya vakit kaybı olarak görülebilir fakat uyandığınızda yaptığınız meditasyon gününüzün iyi geçmesini sağlayacaktır.Rahat bir pozisyonda oturun ve bir yere odaklanarak hiç bir şey düşünmemeye çalışın.Buna bir kaç dakika devam ederek zihninizi boşaltın. Calm gibi meditasyon uygulamalarını odaklanmak için kullanabilirsiniz.

Artık uyandığınızda neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz; yarın uyandığınızda bir de buları deneyin.Gününüz hem zihinsel sağlığınız açısından daha güzel geçecektir.

 

 

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites