Hoşgeldin Cloud 76

Bilişim dünyasının olmazsa olmazı depolama birimlerimiz, eminim hepinizde benim gibi ne kadar çok para harcamıştır, depolama birimlerimize FDD, CD, DVD, HDD, Flash diskler, bu ürünlere sahip olmak başka bir problem, muhafaza etmek ise çok daha özen ve önem isteyen bir durum  ama artık bu durumama bir dur diyecek teknoloji hayatımıza girmesi ile herşey değişmeye başladı. İş dosylarımız, hiç kaybolmasını istemediğimiz şahsi dosylarımızı kısa bir işlemle artık bulut hesabımıza yüklüyoruz ve internet olan her yerden erişim yapabiliyoruz bu hayat kolaylaştıran önemli teknoloji’yi güvenlik önemlerini alarak kullanmalıyız sizlerle bazı cloud hizmeti veren siteleri paylaşmak istiyorum.

Google Drive

google_drive_logo-3

Google Drive (Türkçe: Google Sürücü), Google’ın çevirimiçi dosya depolama ve eşleştirme servisidir. Kullanıcılarına 15 GB’a kadar ücretsiz dosya depolama imkanı sunmaktadır.

Google tarafından 12 Ekim 2006 tarihinde Google Docs adı faliyete alınan ve internet kullanıcıları Microsoft Office’de bulunan Word, Excel ve Powerpoint benzeri uygulamarın benzerlerini, İnternet üzerinden çevirimiçi olarak kullanmasına olanak sağlamaktadır. Google, Writely’yi satın aldıktan sonra ilk önce servisin kullanıcı hesaplarını Google ile birleştirmiştir. Yeni servisi olan Google Docs & Spreadsheets ile Writely markasını daha sonra birleştirmiştir.

TTNET Bulutu

xttnet_bulut_bilisim1.jpg.pagespeed.ic.EuH8EP2Qfv

En değerli anılarınızı, önemli dosyalarınızı profesyonel kalitede, otomatik olarak korur – Sizin için çok değerli olan sevdiklerinizin dijital fotoğraf ve videolarını, önemli dosyalarınızı ve daha fazlasını otomatik olarak yedekler.
Çok hızlı bir şekilde kurulur ve tamamen otomatik olarak çalışır – Siz sadece dosyaları (belirli dosyalar ya da diskin tüm içerikleri) seçersiniz sonrasını NetDisk halleder. Diğer uygulamalar gibi başında beklemenize gerek yoktur.
Windows, Mac, iOS, Android işletim sisteminlerine uyumlu cihazlarda çalışır. – Bir hesapta farklı platform kullanıyor olsanız bile, istediğiniz bilgisayarda dosyalarınızı saklamanızı sağlar.

ICLOUD

icloud-intro

iCloud, sizi Apple aygıtlarınıza bağlamanın harika yollarını bulur. Kullandığınız aygıtların tümünde uygulamaların, notların ve kişilerin, yani önem verdiğiniz tüm belgelerin son versiyonlarını kullanmanızı sağlar. Fotoğrafları, konumları, takvimleri ve daha fazlasını arkadaşlarınızla ve ailenizle kolayca paylaşabilirsiniz. Hatta, aygıtınızı kaybettiğinizde bulmanıza yardımcı olur. Ve iCloud bunların hepsini otomatik olarak yapar. İşte bu kadar basit.

MICROSOFT OneDrive

onedrive

Tüm dosyalarınızı ve fotoğraflarınızı OneDrive’da saklayın. İstediğiniz gibi paylaşın, telefonunuzdan, tabletinizden ve bilgisayarınızdan ulaşın.

“Ayrıca kendi cloud sistemimizide kurabiliyorsunuz bunun içinde size OwnCloud öneririm,”

OwnCloud

owncloud-square-logo

OwnCloud, genel bir terimle “dosya barındırma” hizmeti sunan bir yazılım sistemidir. Yaygın kullanımda olan Dropbox hizmetine benzer olmasının yanındaki en önemli fark ownCloud’ın özgür ve açık kaynak kodlu yazılım olmasıdır. Bu şekilde, herkes bir özel sunucu içerisine kurarak hiçbir ücret ödemeden ve depolama miktarında veya bağlanan istemci sayısında sınır olmaksızın (sabit disk sığası hariç) kullanılabilir.

Gökhan K.KARATAŞ

 

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites