İkinci El Eşya Alıp Satabileceğiniz 10 Platform 41

Satın alma gücümüzün günden güne düşmesiyle beraber ikinci el eşya satın almak ve kullanmadığımız eşyalarımızı elimizden çıkarmak için kolaylık sağlayabilecek platformları araştırdık. Kimisinde alım-satım yapılırken kimisinde ise Türk toplum yapısında yer edinmiş karşılıksız paylaşma şeklinde oluyor. Açıklamalarında detaylarını bulacağınız listemize dönelim:

1.Sahibinden.com

sahibinden

Herkesin bildiği büyük bir platform.  İçerisinde o kadar ürün çeşidi barındırıyor ki, ikinci el iphone 6 da var ikinci el otomobil de. O kadar çok sevildi ki 2015 yılında “En çok ziyaret edilen Türkçe içerikli sitesi” oldu. Ayda ortalama 33 milyon internet kullanıcısı ziyaret ediyor.

Sahibinden.com da yapılmış en EFSANE ilan
2.Gittigidiyor.com

gittigidiyor-yeni-logo

Türkiye’de ikinci el pazarının ilk örneklerinden. Alıcıların ve satıcıların yaptığı ticaretlerden sonra birbirlerine verdikleri puanlar dolayısıyla bir itibar profili oluşturuluyor. Ebay.com un Türkiye’deki karşılığı gittigidiyor.com

3.Letgo

ikinci el let go

Mobil uygulama olarak ortaya çıkmış ve kısa sürede birçok insanın radarına girmiş bir uygulama/web platformu.

Letgo: 2. El Eşya Alım & Satım/
4.Civardabul.com

civardabul

Civarda Bul, bu yakınlık duygusunu, insani ilişkileri ön plana çıkaran bir ikinci el sitesi. Burada farklı olan eşya yazmak yerine civarda kim ne satıyor görebilmeniz. Bunun yanında istediğiniz ürünü de arayabiliyorsunuz. Henüz yeni bir platform olmasına rağmen ben fikir olarak umut vadeden bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

5.Verrr.com

verrrcom

Kullanmadığınız eşyaları “verebileceğiniz” ve ihtiyacınız olan bir eşyayı “bedelsiz” olarak vermek isteyen diğer insanlardan alabileceğiniz, buram buram Anadolu şefkati kokan platformdur. Paylaşmayı sever başlığıyla Start-up ların dahi ilgisini çekmiş başarılı bir organizasyon.

6.Esyapaylas.com

eşya paylaş

Küresel olarak paylaşımın artırılmasını temin ederek israfın önlenmesine, küresel ısınmanın azaltılmasına ve ekonomide verimliliğin artırılmasına katkıda bulunmak için esyapaylas.com, çöpe atılmasın birisinin işine yarasın diyen bir platform.

7.Tutumluanne.com

tutumlu anne bebek ürünleri

Kullanım süresi oldukça sınırlı ama fiyat olarak yüksek olan bebek ve çocuk eşyalarının alınıp-satıldığı, tutumlu annelerin bebekleri için satın alabileceği bir ikinci el bebek ürünleri pazarı.

8.Esyakutuphanesi.com

Alıp Satmak yerine, ödünç alıp ödünç vermek koşulu ile çalışan bir sistem. Hayatta birkaç kez lazım olabilecek eşyalar için para harcamaya gerek duymayanlar için uygun.

9.Ortakdolap.com

ortakdolap

İkinci el ürünlerin alınıp satıldığı güvenilir bir mecra olarak kendini kanıtlayan Ortakdolap.com, doğayı ve çevreyi korumak ilkesinden yola çıkıp, az ve temiz kullanılmış ikinci el ürünlerin ekonomiye tekrar kazandırılması yolunda kurulan e- ticaret sitelerinin ilklerinden biridir.

10.Arabam.com

ikinci el oto arabam

Arabam.com’da  satılık araçlar arasından aradığınız kriterlere uygun on binlerce ilanı inceleyebilir veya araba ilanı vererek aracınızı daha hızlı ve kolayca satabilirsiniz.

 

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites