Katılmanız Gereken Dünyanın En İyi Festivalleri 82

Rio Karnavalı
Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde düzenlenen dünyanın en ünlü ve en büyük karnavalıdır.Dünyanın her köşesinden binlerce kişi Rio karnavalına katılmaktalır ve 4 gün boyunca unutamayacakları bir görşel şölen izlerler. Farklı dans okullarından öğrencilerin yarıştığı karnaval Şubat ayında düzenlenmektedir.

rio_carnival_2013_50

Venedik Karnavalı
italyanın venedik sehrinde duzenlenmektedir ve tarihi 13.yüzyıla kadar dayanır. Sınıf ayrıcılığına dikkat çekmek amacıyla insanların maske takıp kıtıldığı karnavaldır.Karnaval boyunca insanlar rengarenk kostümler giyer, maskelerini takar ve Venedik sokaklarında gezintiye çıkar. Karnavalda danslar,geleneksel yemekler ve partiler katılımcıların ilgisini oldukça çekmektedir. Her yıl ocak-şubat aylarında düzenlenmekte.

5489184457_f20e527864_z1

Oktoberfest
Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen Alman geleneklerinin yaşatıldığı festivaldir. Eylül ayının son günleri ile Ekim ayının ilk günleri arasında düzenlenmektedir. .Festivalde bira ile ilgili yarışmalar düzenlenir ve geleneksel kıyafetler giyilir. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişi festivale katılmaktadır.

article-0-1822CEBE00000578-145_964x641

Holi Festivali
Diğer adı ”Renklerin Festivali” olan Holi festivali Hindistan’a özgü bir festivaldir.Festivalin amacı baharın gelişini
kutlamakdır.Rengarenk toprak boyaları katılımcılar birbirlerine atarak baharın gelişini ve yeniden doğuşu kutlarlar.
Festivalde her rengin bir anlamı vardır.Kırmızı masumiyeti, Sarı dindarlığı, Mavi sakinliği, Yeşil enerjiyi ifade etmektedir.

tumblr_m819l8OCN81qivhqfo1_1280

Domates Festivali
İspanya’nın Valencia şehrinde ki Bunol Köyü’nde gerçekleşen festivalde katılımcılar topun patlamasıyla bir saat boyunca birbirlerine domates fırlatarak eğlenirler. Tarihi 1945 yılına kadar uzanmaktadır. Her yıl Ağustos aynının son Çarşambası festival başlar ve bir hafta devam eder.

tomato

Mardi Gras
Büyük perhiz arifesi olan salı günü gerçekleştirilen Mardi Gras Festivali, paskalya tarihine bağlı olarak 2 Şubat ile 9 Mart arasındaki bir salı günü başlar. Fransızcada “yağlı salı” anlamına gelen Mardi Gras, oruca başlamadan önce dilediğince yemek yenilen son gündür.
Fransa kökenli bir kutlama olmasına rağmen göçmenler vasıtasıyla New Orleans’da kutlanır. Oldukça eğlenceli geçen festivalde rengarenk kıyafetli katılımcıların yer aldığı karnavalların yanı sıra; dans ve tiyatro gösterileri, spor müsabakaları, yiyecek ve içecek festivalleri gerçekleştirilir.

02

Rock’n Coke
Açık hava müzik festivalidir ve yaklaşık 55 bin lişi katılmaktadır. Etkinlik Eylül ayının ilk haftası düzenlenmektedir. Dünyanın önde gelen müzik festivalleri arasında yer almaktadır ve 3 gün boyunca 500 den fazla yerli ve yabancı müzisyeni ağırlamaktadır.

16949

Love Parade
Almanya’da düzenlenen en büyük elektronik dans müzik festivalidir.Genelde Berlin’de yapılan festival ara ara Almanya’nın farklı şehirlerinde de düzenlenmektedir.

love

Çin Yeni Yıl Kutlaması
21 Ocak ile 19 Şubat arasında yer alan bir tarihte düzenlenmektedir.Her yılın bir hayvanı temsil ettiği Çin takviminde
kutlamalar iki hafta sürer ve bu süre boyunca gece – gündüz geçit törenleri, havai fişek gösterileri ve değişik spor etkinlikleri düzenlenir. Çok renkli kostümlerin yanı sıra dev hayvan maketleri festivale gelenlere görsel bir şölen sunar.

Tomorrowland
2005 yılından beri her sene Belçika’nın Boom bölgesinde gerçekleşmektedir.  Avrupa’nın en büyük müzik festivalidir.18-20 ve 25-27 temmuz tarihleri arasında festival gerçekleşmektedir.

tumblr_mb2vhv5hoA1rdku1lo1_1280

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites