Kendinizi Sevmediğinizi Kanıtlayan 5 İşaret 1

1Hata yaptığınızda kendinize kızıyorsanız, kendinize iyi davranmıyorsunuz demektir.

Hangimiz mükemmeliz ki? Hepimiz hatalar yapıyoruz, hatta bununla kalmayıp, bu hataları tekrarlıyoruz. Fakat, bu hataları yaptığımız için kendimize sürekli olarak kızarsak, özgüvenimizi ve şevkimizi yitirebiliriz. Kendimize biraz torpil geçelim. Kendimize kızmaktansa, bu hatalardan dersler çıkarıp kendimizi geliştirmek gerek.

Beyonce'un da dediği gibi, hatalar bizi biz yapan şeyler. Onları kucaklayın..

2Kendinizi arada bir şımartmıyorsanız, kendinize gereken değeri vermiyorsunuz demektir.

En son ne zaman yalnızca kendinizi mutlu etmek için bir şey yaptınız? İnsanlar sizi her zaman iyi sözler ile, çiçekler ve gülümsemelerle karşılamayabilir. Tüm bunların üzerine, kendimize iyi davranmamız, arkamıza yaslanmamız ve kafamızı dinlememiz gerekir. Soruyoruz size... En son ne zaman kendinizi şımarttınız?

3Yapmak istemediğiniz şeyleri yapmaya devam ediyorsanız, etmeyin. Manyak mısınız?

Hayatınızı tamamen sıkıcı bir rutine çeviren iş düzenine, yorgunluğa, negatif enerjiye katlanıyorsunuz. Belki hayalinizde ressam olmak, girişimci olmak vardı fakat siz yeterince cesareti toplayamayıp kurumsal bir şirkette işe girdiniz. Kendinizi dinleyin ve hayallerinizin peşinden koşun.

4Kendiniz için konuşmuyorsanız, kendinize gereken değeri vermiyorsunuz demektir.

Haksızlıklara, olumsuzluklara karşı kendinizi savunmuyorsanız kendinizi yeterince sevmiyorsunuz demektir. Kabuğunuzdan çıkıp, hakkınızı korumanın vakti geldi. Yanlışlara göz yumuyorsanız ve bundan vicdan azabı duyuyorsanız, kendinize iyi davranmıyorsunuz demektir.

5Sağlığı ikinci plana atıyorsanız, kendinizi hiç sevmiyorsunuz demektir.

Sağlıklı beslenmiyor ve yeterli egzersiz yapmıyorsanız, kendinizi sevmiyorsunuz demektir. Çünkü, ilerleyen zamanlarda bunun eksikliğinin farkına varacaksınız. Kamu Spotlarında yer alan " Hadi baba, sen yaparsın" karakterinin yerine kendinizi koyabilirsiniz, ya da bugünden itibaren egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites