Kobe Bryant ‘tan emeklilik mektubu 8

İşte Kobe Bryant’ın o mektubu;

‘Sevgili Basketbol’
O andan itibaren. Babamın çoraplarını sarıp şut atarken, maçı kazandırıyorum Great Western Forum’da. Bir şeyin gerçek olduğunu biliyordum. Sana âşık olmuştum. Seni en derinlerimde sevdim. Aklımdan, vücuduma, ruhumdan, özüme.

6 yaşında bir çocuk olarak. Derinden âşık oldum. Tünelin sonunu asla göremedim. Sadece kendimi gördüm. Bitmiş birini. Ve koştum. Tüm sahayı baştan sona. Kaybettiğim her toptan sonra. Benden savaşmamı istedin. Tüm sevgimi verdim. Çünkü bana fazlasıyla geri geldi. Acıyla ve sevgiyle oynadım. Mücadele beni çağırdığı için değil. Sadece sen beni çağırdığın için.

Lakers, Kobe Bryant’ın basketbolu bırakacağını açıklamasından sonra çıktığı maçta Indiana Pacers’a 107-103 yenildi. Kobe bu maçta 13 sayı, 4 ribaund, 3 asistle oynadı.

“VÜCUDUMUN VEDA ETME ZAMANI”
Her şeyi yaptım senin için. Senin yaptığında buydu. Aynı zamanda beni de hissetti. 6 yaşında bir çocuğa Lakers hayali verdin. Bunun için her zaman seveceğim seni. Fakat sana daha fazla bağlı kalamam. Sana tek verebileceğim, bu sezon.

***Kalbim hala atabilir. Aklım hala zorluklarla baş edebilir. Ama vücudum elveda zamanının geldiğini biliyor***
Evet, işte. Seni bırakmaya hazırım. Şunu bilmeni istiyorum şimdi. Beraber geçirdiğimiz her anın tadını çıkarabiliriz; İyisiyle, kötüsüyle. Neyimiz varsa birbirimize verdik. İkimiz de biliyoruz artık, şimdi ne yapacağımın bir önemi yok.
Ben hala köşedeki sepete çoraplarını fırlatan o çocuk olacağım.
5 saniye kaldı. Top ellerimde.
5 … 4 … 3 … 2 … 1
Her zaman seveceğim seni, KOBE…”

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites