Microsoft’tan Pre-Touch teknolojisi 34

Apple‘ın farklı kuvvetteki dokunuşları algılayan ve ona göre fonksiyonellik gösteren 3D Touch teknolojisinden sonra, şimdi de Microsoft Pre-touch adını verdiği bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Şirketin bu teknolojisi ilk bakışta Samsung‘un S-Pen’e sahip Note cihazlarıyla birlikte sunduğu Air Commandfonksiyonelliğine benziyor. Zira bu teknoloji kullanıcıların sadece kalemi ekrana yaklaştırarak etkileşimde bulunmalarına imkan veriyordu.

Ancak, Air Command teknolojisi sadece kaleme tepki veriyordu. Microsoft’un bu teknolojisi ise akıllı telefonun ekrana yaklaşan parmaklarınızın hareketini takip ederek elde ettiği bilgiyi daha verimli kullanmayı amaçlıyor. Uygulanan tüm bu geliştirmeler sonrası ortaya oldukça güzel sonuçlar çıkmış. Örneğin; bir video oynatma uygulaması ekrana yaklaşan parmağınızı algılıyor ve siz daha dokunmadan ekran üstü kontrolleri ortaya çıkarabiliyor.

Eğer algoritma cihazı tek elle tuttuğunuzu algılarsa, diğer elinizi kullanmanıza gerek kalmadan aynı elle kontrolleri kullanabilmeniz için o tarafa özel küçük kontrol düğmelerini ortaya çıkarıyor. Ancak iki elinizle birden yaklaştığınızda da ekstra kontrollere ulaşmanız mümkün olabiliyor.

İşte Microsoft‘un yeni çalışmasının prensiplerini gösteren video:

Kaynak: akilligundem.com/

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites