Netflix Türkiye’de kullanıma açıldı 1

ABD’de internet kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılan film ve dizi izleme sitesi Netflix, aralarında Türkiye’nin de olduğu 130 ülkede de daha hizmet sunmaya başlıyor.

Yaklaşık 60 ülkede hizmet veren Netflix, yaptığı açıklama ile bu sayıyı 190’a çıkardığını duyurdu. Yapılan açıklamada Netflix’in aralarında Türkiye’nin de olduğu 130 ülkeye açılma kararı aldığı belirtildi. İnternet üzerinden film veya dizi izleyen kullanıcıların uğrak noktası olan platformun Türkiye fiyatı da netlik kazandı.Platformun en temel özelliklerini sunan paketin fiyatı aylık 26.99 TL, ultra HD hizmeti sunan premium üyeliğin aylık ücreti ise 40.99 TL olarak belirlendi.

netflix1

TÜRKÇE DUBLAJ VE ALTYAZI YOK

Ancak platform henüz Türk izleyicisine beklediği hizmetlerin tamamını sağlayamayacak. İlk etapta dizi ve filmlerde Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği sunmayan Netflix’in bu özelliği ne zaman Türkiye’de kullanıma sunacağı henüz netlik kazanmış değil

Teknoloji danışma şirketi Gartner’dan Fernando Elizalde, “Netflix’in her yere ulaşmasını bekliyorduk ancak bu, tahmin ettiğimizden daha hızlı oldu” dedi.

netflix-3-1500x1000

Netflix, genişleme kararı almadan önce 70 milyon evde izlendiklerini öne sürdü.

Netflix’in yayınladığı diziler arasında House of Cards, Narcos, Marco Polo, Daredevil, Orange is the New Black de bulunuyor.

İnternet sitesinde ayrıca Blackfish, Human Planet, Planet Earth dahil çok sayıda belgesel de var.

Hannah Arendt, Into the Wild, Separation ve Downfall’un da aralarında bulunduğu birçok film de Netflix’ten izlenebiliyor.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites