No-poo – Şampuana Hayır – Şampuansız Saç Temizliği Akımı 50

Britney Spears, Brad Pitt, Miranda Ker, Jennifer Aniston, Adele gibi pek çok ünlünün başını çektiği bu akımı benimsemiş insanlar kesinlikle saçlarını yıkarken şampuan kullanmıyorlar.

Bu akımı benimsemiş insanlara göre saç derimizin kendi kendini temizleyen doğal bir yapısı var. Ancak bu doğal yapı kullandığımız şampuanlarca bozulmuş. Saçlar yağlandıkça şampuanlanmış, daha sık şampuanlandıkça daha saç derisi daha çok yağlanmaya devam etmiş, böylece her gün yıkansa dahi akşama kadar yağlanan saçlara ve dengesi bozulmuş bir saç derisine sahip olmuşuz.

Akımın takipçileri şampuanların çevreye olan zararına da dikkat çekiyor. Üstelik şampuan kullanmamak hem nakit, hem de vakit tasarrufu sağlıyor.

Peki nasıl mı oluyor?

Saçlarını sadece su ile yıkıyorlar:

Genellikle dört hafta sonunda, bazı kişilerde 6 hafta sonunda saç derisinin bu yıkama şekline alıştığını saçlaırnın hiç olmadığı kadar sağlıklı ve canlı olduğunu ve hatta güzel koktuğunu iddia ediyorlar.

Bir başka method ise karbonat ve elma sirkesi kullanmak.

Bu konuda internette paylaşılmış pek çok reçete mevcut, ancak en güzelini kişinin deneyerek kendine uygun olanı bulmasını söylüyorlar.

Şampuan yerine karbonat kullanılıyor. 1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı karbonat öneriyor pek çok tarif. bu karışımla şampuanlama yapar gibi saç derisi yıkanıyor.

Saç kremi yerineyse sirke. sirke ise bir su bardağına bir yemek kaşığı olacak şekilde karıştırılıyor ve saç uçlarına saç kremi gibi uygulanıp durulanıyor.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites