Oktoberfest’e Buluşalım 102

182. kez düzenlenecek olan Dünya’nın en büyük açık hava festivali olan Münih Bira Bayramı (Oktoberfest) 19 Eylül Cumartesi günü başlıyor.

Şenlik hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğü alana, bu yıl 6 milyon kişinin gelmesi bekleniyor.

182. kez düzenlenecek olan şenlik 4 Kasım’a kadar sürecek. Tüm Dünyanın büyük ilgi gösterdiği geleneksel şenliğe bu yıl en az 6 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bira  Bayramı Cumartesi günü saat tam 12.00′de Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter’ın  200 litrelik bira fıçısını musluk çakarak açmasıyla başlayacak.  Şenlikte, “Mass denilen bir litrelik bardaklarda bira içilirken, bu yıl için bir “Mass biranın fiyatı 10,10 ile 10,40 euro (34 ile36 TL) arası belirlendi.

Bu yıl da en az 7 milyon litre bira içilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 6,3 milyon ziyaretçi 7,7 milyon litre bira içmişti.  Biradaki alkol oranı ortalama olarak yüzde beş olurken, en fazla alkol oranı yüzde 6,3 ile Hofbraeu birasında bulunuyor.

Bira festivalinde toplam 118 bin kişi kapasiteli dev bira çadırları, hafta içi saat 10 – 22.30 ve hafta sonları 9 – 22.30 saatleri açık olacak.  En büyük bira çadırı olarak, 10 bin kişi kapasiteli Hofbreau çadırı hizmet veriyor.

Münih’te başlayacak olan bira festivalinin yanı sıra artan mülteci akımı kent idarecilerini düşündürüyor. Özellikle kente tren yolu ile geleceklerin,  tren garında mülteci akımını yaşayacak olmalarından rahatsızlık duyuluyor.

Münih polisi her yıl olduğu gibi bu yıl da İsviçre, İtalya ve Fransa’dan gelen polislerden destek alacak.

DHA

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites