Parmak İzi Okuma Teknolojisi’nin Tehlikeleri 97

Parmak izi tarayıcısına sahip akıllı telefonların artış göstermesi ile kullanıcılar hem güvenlik hem de mobil ödeme güvenliği ile kullanıcılar parmak izi tarayıcısı sistemi ile kendilerini daha güvende hissediyorlar fakat teknoloji ilerledikçe saldırganlar tarafından bu güvenilir teknoloji bir anda kara bulut olup kullanıcıların üzerlerine çökebilmekte.

Parmak izi tarayıcı teknolojisini ilk Apple iPhone 5s cihazında ve Samsung’da Galaxy S5 cihazında kullanmıştı ve kullanıcılar kendilerini ilk zamanlar çok daha güvende hissettiler daha sonraları ise saldırganlar parmak izi tarayıcılı akıllı telefonların içerisindeki bilgileri ele geçirerek kullanıcıların kişisel bilgilerini, banka hesaplarını ele geçirdiler.

Bu durumdan ciddi bir ders alan Apple ise 5S, 6 ve 6 Plus akıllı telefonlarında kullanmış olduğu parmak izi tarayıcı sistemini çok daha güvenilir hale getirdi ve şu anda akıllı telefon firmaları arasında en güvenilir sisteme sahip olan üretici oldu. Eğer siz de parmak izi tarayıcısına sahip bir akıllı telefon almak istiyorsanız tercihiniz Apple’dan yana olsun.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites