PHP Serüvenleri 82

Web yazılım dilleri içerisinde en çok rağbet gören PHP hakkında bir çok kaynak mevcut. Kişisel ilgi alanlarım içerisinde PHP nin bende hatırı sayılır bir yeri var. Son 1 sene içinde takıldığım noktalarda internette çözüm yolları ararken keşfettiğim Phpr.org sitesini, PHP dilini öğrenmek isteyen tüm genç arkadaşlara tavsiye ederim. Musa AVCI isminde 1992 doğumlu bu arkadaşın sitesinde Başlangıç-Orta-İleri kategorilerde PHP bilgileri bulunuyor. Attığınız e-postalara bile cevap vermeye çalışan, bu işe gönül vermiş bir insanın sitesini tanıtmaktan mutluluk duyuyorum.

Eğer PHP ile ilgili bilgi arıyorsanız, mutlaka Phpr.org sitesini takip etmenizi tavsiye ederim.

Phpr.org sitesindeki hakkımda bölümünü sizinle paylaşmak istiyorum:

Phpr.org kod şifreleme servisi!

Phpr.org aslında ilk açıldığında bir PHP kod şifreleme servisi idi. Ve halen buraya eskiden bu şekilde tanıtıldığı için bu amaçla gelen yüzlerce kişi oluyor, fakat maalesef pek istedikleri araç ile karşılaşmıyorlar…

Kod şifreleme servisi olarak yayına başladıktan sonra zamanla aslında bunun benim amacıma ters olduğunu düşünmeye başladım. Her ne kadar bir heves ile açıp bir süre bolca ilgi görmüş olsak da, asıl istediğimin bu olmadığını fark edip hemen o servisi kaldırıp bu güzel alan adına yakışır bir blog açmaya karar verdik.

PHP Serüvenleri

Evet, açmaya karar verdik derken de tek başıma yapmadığımı kastediyordum. Bloga geçiş kararından sonra etrafımda PHP konusunda benim gibi ilgili değerli dostlarıma da beraber bu blogda yazmalarını teklif ettim. Fakat aralarında sadece Orhan bu konuda destek oldu. Tabii sonrasında benimde ilgilenmemem sonucu öylece kala kaldı.

Yaklaşık 6 aylık bir aranın ardından 2012 yılıyla birlikte Phpr.org yeni temasıyla yeniden aktif olmaya başladı. Ve siz bu yazıyı halen okuduğunuza göre de halen yayında olmaya devam ediyor…

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites