Pokemon Go 68

Pokemon Go oyununun ilk tanıtım videosu oyun dünyasını şaşkına çevirdi. Yıllardır Pokemon dünyasında geçen bir MMO bekleyen oyuncular belki de beklediklerinden de fazlasına kavuşacaklar. Pokemon Go sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki sınırları adeta ortadan kaldıracak. Artık Pokemon çalıştırıcıları “gerçek dünyada” pokemon bulacaklar!

POKEMON GO NASIL OYNAYACAK?

Sanal gerçeklik pazarının sıcak olduğu bugünlerde gerek donanım gerekse yazılım olarak yeni gelişmeler yaşanıyor. İnsanların cep telefonlarından çok vakit geçirdiğinin düşünen oyunun yapımcıları Pokemon go’nun oynanışına gerçek dünyayı da katarak insanların başlarını telefonlarından kaldırmalarını amaçlamışlar. Şimdiye kadar ki pek çok Pokemon oyunu mekan olarak gerçek dünyadan yerleri kullanmışlardı ama bu sefer oyunun kendisi gerçek dünyaya taşınıyor. Pokemon Go oyuncuları sanal gerçeklik sistemi ile gerçek dünyada Pokemon avlayabilecek ve diğer Pokemon çalıştırıcıları ile maçlar yapabilecekler. Tanıtım videosu büyük ihtimalle abartılı olsa da oyun deneyiminin nasıl olacağına dair ipuçları veriyor.

Pokemon GO Plus adlı bir cihaz oyuncuların telefonlarına bakmadan da oynayabilmelerine olanak sağlayacak. Telefon ile bluetooth bağlantısı kuracak olan cihaz yakınınızda bir Pokemon olduğu zaman ışık ve titreşim ile sizi uyaracak. Oyuncular da cihazdaki düğmeye basarak pokemonu yakalayabilecekler. Ayrıca hem online olarak hem de telefonları birbirine bağlayarak yan yana diğer Pokemon çalıştırıcıları ile maç yapabileceksiniz.

Pokemon GO oyunun arkasında Google Earth’ün kurucularından John Hanke’nin kurduğu Niantic firması bulunuyor. Firma sanal gerçeklik ile GPS teknolojisini bir araya getiriyor. Ayrıca Pokemon oyun serisinin oyun direktörü Junichi Masuda da oyuna katkı sağlayanlar arasında. Pokémon GO 2016′da App Store (iPhone, iPad) ve PlayStore’da (Android) ücretsiz olarak yayımlanacak. Oyun için satın alınabilecek şeylerle beraber…

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites