Probiyotik Nedir? Ne işe Yarar? 0

Probiyotikler, sindirim sistemimize destek olan, bağışıklık sistemimizi güçlendiren yararlı bakterilerdir. Bağırsaklarımızdaki organizmaların dengesini sağlarlar.

Türk halkı olarak günlük hayatta tükettiğimiz zararlı, asidik besinler yüzünden sürekli olarak mide problemleri yaşıyoruz. Düzenli beslenmeme, aşırı kalorili, aşırı yağlı veya aşırı şekerli beslenmeden dolayı yataklara düştüğümüz oluyor. Yediğimiz besinler, bize enerji vermeleri gerekirken, elimizde olan enerjimizi de alıyorlar ve sürekli olarak halsiz hissediyoruz. Vücut var olan enerjisinin tümünü sindirime odaklıyor, kas sistemimiz zayıflıyor ve yorgun düşüyoruz. Bağışıklık sistemimiz zayıflıyor ve kaçınılmaz olarak hastalıklara karşı vücut direncimiz azalıyor.

Kış aylarında hastalıklara karşı vücut direncimizi geri kazanmak için sağlıklı beslenmenin yanı sıra probiyotik takviyesi yapmak, vücudumuzun kaybettiği dengeyi bize geri kazandıracaktır. Günlük olarak tükettiğimiz besinlerin bir kısmında eser miktarda probiyotik bulunabilir.

 

Kefir, Turşu ve Doğal Elma Sirkesi gibi besinler eser miktarda probiyotik içerir. 

 p2 Apfelsaftp1

 

 

 

 

 

 

Yapılan araştırmalar probiyotiklerin mesane kanseri riskini azalttığını kanıtlamıştır.

p4

İşini garantiye almak isteyenler, 9,5 milyar probiyotik bakteri içeren formülasyonuyla The Lifeco Probiyotik Karışımı inceleyebilirler…

p5

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites