Saf Kas Yapmak İçin 14 Yiyecek 78

1. Sığır eti (Çimle beslenmiş hayvandan)

Sığır eti; içerdiği protein, kolesterol, çinko, demir ve B vitamini içeriğiyle yağsız kas elde etmede oldukça önemli besin kaynağıdır.­Doğal beslenmiş sığırdan elde edilen et, vücut yağlarını azaltarak, saf kas elde etmenizi sağlar.

2. Pancar

Trimethylglycine olarak da bilinen içeriğiyle bu besin sadece karaciğer ve eklemleri onarmakla kalmaz aynı zamanda kas gücü ve kuvveti için de önemlidir.­Bununla birlikte pancar, iyileşme ve onarıcı etkisiyle enerjiyi yükseltir.

3. Kahverengi pirinç

Yavaş sindirilen tam tahıllar size gün boyunca ve antrenman sırasında enerji verir. Aynı zamanda büyüme hormonunu teşvik eder, kas gelişimi, kilo verme ve kuvvet kazandırma etkilerine sahiptir.

4. Portakal

Bir diğer yararlı gıda, özellikle antrenman öncesi yenildiğinde dayanıklılığı, gücü ve kas büyümesini artıran portakaldır.

5. Kavun

İçerdiği düşük fruktoz ile kavun, hızlı sindirilen bir karbonhidrat özelliği taşır. Bu yüzden sabah ilk iş olarak aç geçen bir gecenin ardından ya da spordan sonra yenilmelidir.

6. Süzme peynir (Organik)

Kazein proteini açısından zengin olan süzme peyniri, özellikle yatmadan önce yiyebilirsiniz.

7. Yumurta

Yumurta, protein içeriğiyle bilinir ancak bunun yanında saf kas ve kuvvet elde etmek için de faydalıdır. Daha çok kolesterolün yoğun olduğu yerden yani sarısından fayda sağlanır.­Eğer kolesterol hakkında endişeliyseniz, yumurtada ateroskleroz ile ilişkili düşük kötü kolesterol içeriği vardır.­Yumurta mükemmel bir protein kaynağı olarak bilinir.

8. Süt (Organik)

Whey, kazein ve amino asit glutamin açısından zengindir. Organik süt, geleneksel süte göre %70 daha fazla Omega-3 yağ asiti içerir.

9. Kinoa

Tamamen bir protein deposu olmasının yanı sıra büyümeyi tetikleyen IGF 1 insülini yükselterek, kas gelişimi ve kuvvet kazanılmasını sağlar.

10. Ispanak

Kas gelişiminde oldukça etkili olan glütamin içerir. Bunun yanında, kas gücünü ve dayanıklılığı artırır.

11. Elma

Elmanın içindeki belirli polifenoller yağ yakımını hızlandırır. Bu yüzden elma, antrenman öncesi alınan iyi bir karbonhidrattır. Kas gücünü artırır, yorgunluğu engeller ve daha uzun süre çalışmanızı sağlar.

12. Süzme Yoğurt

Bildiğimiz yoğurtlar gibi süzme yoğurt da sütten yapılır. Ancak daha fazla protein (kâse başına 20 gr), daha az karbonhidrat içerir (kâse başına 9 gr).­Bunun yanında iyi bir kazein protein kaynağıdır.

13. Ezekiel ekmeği

Bu ekmek organik olarak filizlenmiş kepekli tahıllardan yapılır. Tahıl ve baklagiller içerir, tamamen bir protein kaynağıdır, vücudun kendi başına üretemediği 9 amino asitin hepsini içerir. Amino asit, saf kas elde etmenizi sağlar.

14. ­Buğday tohumu

Çinko, demir, selenyum, potasyum ve B vitamini açısından zengindir, yüksek derecede lif ve arginin, glütamin gibi dallı-zincirli amino asitleri kapsayan protein kaynağıdır. (BCAA)­Bu gibi içerikler buğday tohumunu, mükemmel bir yavaş sindirilen karbonhidrat ve antrenman öncesi alınabilecek bir besin yapar.

Kaynak: Bodybuilding

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites