Şimdi Yaşamanın Tam Zamanı! 5

Her insan uzun yıllar sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak ister. Fakat hayat yaşla değil, yaşamak ile anlaşılıyor. Peki biz ne kadar yaşıyoruz? Yaşam süresi her geçen yıl artıyor. Bizim geleceğimiz nasıl görünüyor? Ne kadar aktif, sosyal ve sağlıklı bir yaşam yaşayacağız? Merak etmeyin! Artık sorularımızın tümünü cevaplayan bir platform var. Uzun yaşamı tasarlayan  ‘Aktif, sağlıklı ve mutlu yaşam platformu’ yedi70 hizmetimizde.

y9

yedi70 , “yaşamanın tam zamanı” sloganıyla uzayan yaşamda hayatı aktif ve sağlıklı kılmak ve iyi yaş alma konusunda bilinç yaratmak amacıyla yola çıktı. Yaşam süresinin mu tlu uzamasına katkıda bulunan yedi70, bu doğrultudaki hizmetleri platformunda sunarak toplum ile buluşturuyor. Müjde Ar’ın marka yüzü olduğu yedi70, Stanford Üniversitesi’nin uzun yaşam alanında çalışmalar yapan Stanford Center On Longevity’nin düzenlediği iş planı yarışması Design Challenge’ da bu alanda dünyadaki en iyi 12 ekip arasında girdi ve ülkemizi temsilen nisan ayında gerçekleşecek finaller için San Francisco’da olacak.

Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu global bir “dönüşüm” yaşanıyor: ortalama yaşam süresi uzuyor. Dünyanın çoğu ülkesinde yaş ortalaması her geçen yıl ciddi anlamda yükseliyor. Bu durumun en büyük sebebini doğum artış hızının düşmesi ve sağlık imkanlarının artması oluşturuyor. yedi70 uzayan ömürde aktif ve sağlıklı bir yaşamın önemini vurgularken, ömrün iyi planlanamaması psikolojik ve fiziksel problemlere yol açabildiğini söylüyor.

B4FGHX Astonished old grandmother lost her dentures while she try to blowing out the candles on the cake for her birthday. Image shot 2008. Exact date unknown.

yedi70 bu toplumsal ihtiyacı görerek, üyelerini test ve anketlerle anlayıp, kişiye özel periyodik hatırlatmalar yapan ve sonrasında onları hayatlarında geliştirmeleri gereken yanlarıyla ilgili iyi yaş almaya hizmet eden servis sağlayıcılarla buluşturan bir platform sunuyor. Üyelerinin geleceklerinde, çok önceden aksiyon alarak hep aktif, sağlıklı ve mutlu olmalarını amaç ediniliyor.

y5

Amerika’daki Aging2.0 insiyatifine Türkiye’den davet edilen ilk girişim olan yedi70, üyelerine iyi yaş alma konusunda her daim yol gösterirken, platformunda;
1) Harekete Geç
2) Sosyalleş
3) Sağlıklı Ol
4) Mutlu Yaşa
olarak 4 başlıkta spor, eğitim, atölyeler, iyi beslenme paketleri, zihin sağlığı hizmetleri, meditasyon gibi servisler sunuyor. İyi yaş alma bilinciyle ilgili belirli bir yaş sınırı olmamasıyla birlikte, şu anda üye kitlesinin çoğunluğunu 30+ yaş kitlesi oluşturuyor.

Bunun yanında filminds.com adında bir içerik sitesi oluşturan yedi70’de burada 15’ten fazla yazarı düzenli iyi yaş alma ve sağlıklı yaşam üzerine yazılar yazıyor.

y8

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites