Tarihin Gelmiş Geçmiş En Büyük 10 Trollü 6

1Pablo Escobar

Amerika onu kırmızı bültenle ararken oğluyla Beyaz Saray'ın önünde oğluyla fotoğraf çektirdi.

2Count Victor Lustig

 Kendisini bir devlet adamı olarak göstererek Eyfel kulesini satmaya çalışan adam, paranın bir kısmını almayı da başardı!

3Avusturya

Evet, doğru duydunuz, bütün Avusturya ülkesi. Neden mi? Çünkü insanlara Hitler'in Alman, Bethoven'ın ise Avusturyalı olduğuna inandırdılar. 

4Zhuge Liang

2000 yıl öncesinde yaşamış bir Çin generali. Kasabasını düşman işgalinden korumak için bir ordusu yoktu. Kasabanın surlarına çıkarak çay içerek düşmanı beklemeye başladı. Onun bu rahatlığını gören düşman pusuya düşmekten korktu ve geri çekildi.  

5Basil Zaharoff

x
Yunan silah taciri Yunan devletine bir denizaltı sattı. Türklere giderek, Yunanların denizaltı satın aldığını söylemesiyle Türklere iki denizaltı sattı. Son olarak Ruslara Türklerin 2 denizaltı satın aldığını söyleyerek onlara da 2 denizaltı sattı.

6Orson Welles

İstemeyerek de olsa, insanlara Marslıların dünyayı işgal ettiklerine inandırdı. Radyoda yaptığı yayın biraz fazla inandırıcı oldu herhalde.

7Edgar Allan Poe

Askerde kemerini takmadığını gören komutan, Edgar Allan Poe'ya kemerini takmasını ve sıraya tekrar girmesini söyledi. Edgar Allan Poe gitti, üzerindeki kıyafetleri çıkararak yalnızca kemerini giydi ve sıraya tekrar girdi. " Buyrun komutanım! " 

8Abbie Hoffman

FBI tarafından arandığı sırada FBI binasını turluyordu.

9Frank Abagnale Junior

Muhtemelen tarihin gördüğü en başarılı trollerden birisi de odur. 21 yaşına geldiğinde sahte kimliklerle doktor, pilot ve avukat olarak çalıştı. FBI ve Amerikan Polisi tarafından yıllarca takip edildi ve yakalandı, 10 yıllık cezasının yalnızca bir kısmını yattı. Catch Me If You Can filmi onun hayat hikayesi üzerine çekildi. FBI sonrasında onu kendisi gibi dolandırıcıları ortaya çıkarması için işe aldı, şimdi Frank Abagnale Junior bir milyoner.

10İzlanda ve Grönland

x1
Bu iki ülke dünyanın en büyük trollerinden biridir, büyük yanıltmacadır. İsmini buzdan alan İzlanda yeşil örtülerle, ismini yeşilden alan Grönland ise buzullarla kaplıdır. İzlanda'da da buzullar vardır fakat ismi Grönland olan bir ülkenin İzlanda'dan fazla buzula sahip olması büyük trollük! 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites