Teknoloji, yakınsallık ve mobil hayatın değiştirdikleri 20

Yeni teknolojiler ve sosyal medya inovasyonları dalgası medyayı tamamen değiştiriyor. Yakınsalllık diye bir teori var. Bu yakınsallık olayı, teknolojinin gelişmesiyle uzağın yakına gelmesi, herşeyin mümkün olmasından bahsediyor. Yakınsallık artık heryerde, önceye göre artık çok daha fazla kişilere kolayca ulaşabiliyoruz. Ancak bağlılık da aynı zamanda zorlaşıyor. Bu değişimler insanların davranışlarına bile yansıyor.

Dünya’da her yıl 1 milyonun üzerinde kitap basılıyor.

e-book-evolution_bptushutterstockGoogle Kitap Arama tarayıcısı her saat 1000 sayfayı dijitalleştirebiliyor.

Amerika’da yapılan araştırmalara göre;
bilmis
En son ne zaman tuvalette gazete okudun?

3426737689a537541b7fz
Yine Amerika’da son 25 yılda gazete okuyan kişi sayısı 7 milyon azaldı fakat son 5 yılda, online gazetelerin okuyucu sayısı 30 milyon arttı.

Reklamcılığın şekli değişti!

preview image tv zapping

Bu yıl, geleneksel reklamcılık (Gazete, Tv, Radyo, Billboard) müthiş bir düşüş yaşadı. Televizyon izleyicilerinin %47’si reklamsız içerik için daha fazla para ödeyebileceklerini söyledi.

Dijital reklamcılık müthiş bir oranla artıyor.

Creative_Wallpaper_social_Networks_035091_

Youtube, Facebook, Myspace.. bu sitelerin hiçbirisi 15 yıl önce yoktu ve bu siteler her ay toplamda 250 milyon ziyaretçi alıyor tıklanıyor. Geçen sene indirilen şarkıların %95’i resmi olmayan yollarla indirildi ( kaçak ) yani para ödenmedi. Wikipedia 2001 yılında kuruldu, bugün 200’den fazla dilde 13 milyon yazı içeriyor.

Gelecek mobil cihazların olacak

6291698009_54b6e418b0_o

2020 yılında internete girmek için en çok kullanılacak cihazlar mobil cihazlar olacak. İnternet piyasasını devralacağı tahmin ediliyor da denebilir.  Şuan cebinizde bulunan cep telefonu; 1965’te MIT tarafından üretilen bilgisayardan milyonlarca kat ucuz, binlerce kat güçlü ve binlerce kat daha küçük. Yani, önceden koca bir odaya sığan alet, şimdi cebinize sığıyor. 25 yıl içerisinde ise kan hücrelerine sığabileceği tahmin ediliyor.

 

 

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites