Tesla Powerwall, Güneş Enerjisi Kullanımında Devrim mi? 0

Evlerde güneş enerjisinden yararlanmak gerek cebiniz gerekse de çevre için iyi fakat bu gücü depolamak kolay iş değil. Yakın zamana kadar bu iş için binbir zahmetle araba akülerini birbirine bağlamak gerekiyordu fakat Tesla Motors’ un CEO’ su Elon Musk’ın bahar aylarında duyurduğu Powerwall bu konuda ciddi değişiklikler getirecek.İnsanların enerjiyi düşünme ve depolama tarzını değiştirmek için tasarlanmış konutlara yönelik tak çalıştır mantığıyla kullanılan basit bir lityum iyon batarya olan Powerwall, geniş ve eğimli kasası gelecekten gelme bir gizemli kutuyu andırıyor ve tablo gibi duvara asılıyor. Aygıt talep ve fiyatları düşük olduğunda şebeke cereyanından ya da evinizin çatısındaki güneş panellerinden elektrik çekiyor. Bu enerji güç talebinin yoğun olduğu ve elektrik şirketlerinin fiyatları yükselttiği saatlerde ya da kesintiler sırasında yedek olarak kullanılıyor.
Powerwall un birbirinden farklı depolama kapasitesi fiyatı ve amacı bulunan iki modeli var Bunlardan 7 kw/saat kapasiteli olanı 3000 dolar ve günlük güneş enerjisi toplama-deşarj görevi için tasarlanmış 10 kw/saat kapasiteli olan ise 3500 dolar ve enerji haftalar boyu yedek amaçlı saklamak için. Her türden 9 adete kadar Powerwall ‘ u birbirine bağlayarak kapasite arttırmak olanaklı.Powerwall güneş enerjisi kullanımında devrime yol açacağını söylemek hiç bir şekilde abartı olarak görülmemeli.

TESLA

Musk, 2016 ortasına kadarki tüm Powerwall ürünlerinin tükendiğini söylüyor. Bununla birlikte müşteriler hala internetten sipariş verebiliyor. Tasarruf potansiyeli düşünürlerse beklediğinize değebilir.

Tesla’nın Powerwall ürünü hakkında daha fazla bilgi için,

https://www.teslamotors.com/powerwall

 

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites