Transfer Sezonunda Türk Basınının Hayal Gücü 64

 

Cem Yılmaz tabiri ile Henry Fener’e imzayı atmış gitmiş 12 tane fotoğraf çektirmiş 1 tanesini Fotomaç a yollamış. Fotoğraftan belli zaten! Bu fotoğrafı çektirdiyse kesin Fener’e geliyordur…
324_2Bu Lisandro Lopez’i de bir türlü getirememiştik o zamanlar Türkiye’ye. Galatasaray için de Fenerbahçe için de ayrı ayrı yazıldı ama kısmet değilmiş olmadı bir şekilde. Suarez konusuna hiç girmeyeyim.
324_3

Yine Fener’e bir balon transfer haberi. Diaby Fenerin cengaveri oluyormuş. 
324_4

Yılın transfer rezervasyonu yazısı ile Drogba haberi gerçeğe en yakın oldukları andı sanki. Drogba Türkiye’ye geldi ama Fener’e değil, Galatasaray’a. Daha da kötüsü manşet atıldıktan 4 sene sonra. Ama yine de ileri görüşlülüklerini takdir ettim. 
324_5

Rosicky Cimbom’a evet dedi. Ama soruyu yazmamışlar. Belki adam ‘Bize gol atacak mısın?’ sorusuna cevap vermiştir. Olamaz mı? Fener’de Cenk Tosun’u kapamamış.
324_6

Bana ‘Birşeyi 40 kere söylersen olur’ tabirinin gerçek olmadığını öğreten adam Ronaldinho oldu. Bi getiremediler şu adamı. Ama ‘ben de fenerliyim’ açıklaması insanın kanını donduran cinsten. Bu nasıl bir özgüven arkadaşım?

324_7324_26 324_31 324_32

Bir de Eto’o takıntısı vardı bizimkilerin bir Galatasaray’a bi Fener’e getirdiler adamı. Aynı günün gazetesinde iki farklı takıma imza attığını okumuşluğum vardır. Resimlerdeki detaylarda bile yalan akıyor. ‘ Ve Kanu Cim-Bom’a “EVET” Dedi’ Ne dedi? Ne dedi? 

324_34 324_33

Nistelrooy ‘Rijkaard varsa ben de varım’ demiş. Bizde adettendir ya hemşehirlisi , akrabası varsa çalıştığı yerde işe sokmaya çalışır hani. Adamlardaki mantığa da öyle bakıyorlar.

324_18

Hazard, Luca Toni, Forlan ve Alonso… Bunlar da Türk spor basınının getiremediklerinden. 

324_17 324_16 324_8 324_9

Daha efsane bir manşet görmek isterseniz buyrun:

324_25

Bernabeu atmosferini bilmeyen bir cahilin yapabileceği türden bir manşet daha.

Haim Revivo’nun zamanında söylediği gibi  “Türk spor gazetelerindeki tek doğru şey tarihtir”.  Ben Alonso haberini okuduktan sonra tarih olayına da çok güvenemiyorum artık.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites