Windows Phone limit aşımına engel oluyor 52

Windows Phone işletim sistemine sahip cep telefonları ve tabletlerde kullanabildiğiniz bir özellik olan Akıllı Veri sayesinde internet paketinizin limitini aşıp faturanızı fazladan şişirmiyorsunuz.

Microsoft’un mobil işletim sistemi olan Windows Phone’a sahip cihazlar ile kullanabildiğiniz ve internet üzerinden veri aktarım ve kullanımınızı izlemenize yardımcı olan Akıllı Veri uygulaması, hem veri kullanımınızı kontrol ve takip etmenize imkan veriyor, hem de kullandığınız veri miktarının limitiniz dahilinde kalmasını sağlayarak faturanıza yansıyan ekstra ücretlerden sizi kurtarıyor.

Bazı mobil operatörler tarife bilgilerinizi kullanarak Data Sense’i otomatik olarak yapılandırabilir. Mobil operatörünüz bu yapılandırmayı gerçekleştirmiyorsa veri kullanımını izlemek için gerekli olan bilgileri elle girmeniz gerekebilir.

Akıllı Veri’yi aktif hale getirerek kullanımınızı takip etmek için uygulama listenizde yer alan Data Sense ögesine dokunun ve Sınır Ayarla seçeneğini seçin. Ardından önceden belirlenmiş olan veri miktarınızı, yani operatörünüzün size sunduğu internet paketinizde yer alan limitinizi belirleyin. Dilerseniz sınırsız bir internet erişiminiz olsa bile bu ayardan “sınırsız” seçeneğini işaretleyip aylık verinizin ne kadar olduğunu öğrenmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Kullanım koşullarınızı belirledikten sonra “Tamam” butonuna dokunarak uygulamanızın ayarlarını tamamlayın. Artık telefonunuz kullandığınız veri miktarını düzenli olarak ölçecek ve sizi belirlediğiniz limite yaklaştığınızda uyararak faturanızın kabarmasına engel olacak.

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites