Youtube ile 360 derecelik videolar 100

Youtube uzun zamandır konuşulan 360 derece video izleme desteğini sonunda kullanıma sundu.

Video söz konusu olduğunda Youtube’un hala Dünyanın bir numaralı video izleme platformu olduğu bir gerçek. Yaptığı yenilikler ile popülerliğini korumaya çalışan YouTube, ilerleyen dönemde Google’a para kazandırabilecek mi veya Google tarafından reklamlardan arındırılmış paralı bir sürümü çıkacak mı bunları zaman gösterecek.

YouTube, uzun zamandır konuşulan 360 derecelik video izleme özelliğini kullanıma açtı. Google, haritalarında kullandığı sisteme benzeyen bir model geliştirmiş durumda, videoyu açtığınızda sol üst kısımda gelen ok tuşlarını veya mouse tut bırak özelliğini kullanarak o an videonun hangi kısmını izlemek istediğinizi seçebilir ve açı değiştirebilirsiniz.

Mobil cihazlarda açıları kontrol etmek şüphesiz daha kolay olacak, akıllı telefonunuz veya tabeletinizin sahip olduğu sensörler ile sadece cihazınızı hareket ettirerek yeni açılara kavuşabilirsiniz.

360 derece video izleme özelliği maalesef henüz iOS kullanan cihazlar için kullanıma açılmış değil, halihazırda masaüstü ve Android cihazlardan 360 derece video izleyebilirsiniz. YouTube’un sahibinin Google olduğu düşünüldüğünde yeni özeliğin ilk önce Android cihazlara gelmesi gayet normal fakat kısa zamanda iOS cihazları da bu özelliğe kavuşacaktır. Windows Phone için henüz bir açıklama yapılmadı.

İşte 360 derecelik örnek videolar:

0

Sizce nasıl olmuş?

Güzel!
Kötü
Eğlenceli
Aman Allah'ım
Bu ne la?
vaov!

Bu içeriği sosyal medyada paylaş

Bir Cevap YazınORNote: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites